По-перше хотілось би привести основні статистичні викладки по загальним та середньостатистичним показникам, тем більш, що з цього ніяких таємниць не робиться.
Розмірі окладів атестованим співробітникам останній раз змінювались в 1999 році за Указом Президента. За цей час мінімальна заробітна плата в Україні зросла практично в 4 рази. За ці роки збільшення заробітної плати проводилось за рахунок призначення різних надбавок та доплат, які виплачуються при наявності та в межах фінансування і зменшуються або скасовуються повністю при наявності дисциплінарного стягнення. Розмір цих надбавок залежить від строку служби в ОВС.
За 2 місяця поточного року для УМВС України в Миколаївській області з боку МВС України було виділено на оплату праці атестованих співробітників 8,8 млн. грн., при розрахункової потребі 9,4 млн. грн. Розрахункова потреба враховувала збереження рівня грошового забезпечення не нижче минулого року. Наявність на початок року заборгованості по виплаті вихідної допомоги (4,8 млн. грн.) та велика кількість судових рішень щодо першочергового погашення цієї заборгованості, не дозволило в січні-лютому виплачувати окремі надбавки, доплати. Згідно з бюджетним законодавством України керівники бюджетних установ здійснюють фактичні видатки на заробітну плату та грошове забезпечення лише в межах фонду оплати праці і наявної економії.
МВС України постійно виявляє турботу щодо збільшення оплати праці співробітникам, поліпшення їх матеріального забезпечення. Так, 7 березня 2007 року підписане розпорядження щодо забезпечення нарахування та виплати грошового забезпечення не нижче 1000 грн. Метою розпорядження було підвищення соціального забезпечення найменш забезпеченої ланки та стосувалось співробітників зі званням до „капітана міліції” включно та дотримання міжпосадового співвідношення (в залежності від посади, звання та вислуги). На вказані цілі області надали фінансування, збільшене на 11% у порівнянні з лютим.
Виходячи з наданих коштів, розрахунковий (та фактично виплачений в березні) середній рівень грошового забезпечення склав по категоріям для:
- рядового та молодшого начальницького складу -1114 грн.;
- середнього начальницького складу -1220 грн.;
- старшого начальницького складу -1890 грн..
В лютому молодший та середній начальницький склад отримував кошти на рівні 800 – 900 грн., в березні вдалося підняти грошове утримання вказаної категорії на 20-25%. Відповідно, всі додаткові кошти були спрямовані на вказані заходи. Крім того, вдалося зберегти рівень грошового забезпечення іншим співробітникам, а це зарплати від 1500 до 9000 грн.(в залежності від встановлених в 2005-2006 роках додаткових видів оплати праці).
В даний час МВС України разом з Мінпраці та іншими зацікавленими відомствами опрацьовується проект реформування системи оплати праці військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ шляхом збільшення посадових окладів за рахунок зменшення питомої ваги надбавок та доплат. Запровадження зазначеного реформування дозволить остаточно вирішити вкрай наболілу проблему щодо розміру грошового забезпечення, повідомляє ВФРЕ УМВС України в Миколаївській області.
|