АФИША

  Доска объявлений   |   Создать опрос   |   Разместить анонс в «Афишу Николаева» Я Очевидец!  |  регистрация  |  вход  

Новости по теме: Аналитика и комментарии

Історія та майбутнє електоральної географії України (Частина 3)

04 марта 2010 18:59

Придивіться, в журналі «Український тиждень» була опублікована карта на якій позначено області де найбільшу кількість голосів отримав… Тігіпко.


1.JPG

 

Ця карта не є випадковою, хоча для її пояснення необхідно спуститись до тонших матерій. Однозначно видно, що базовими для Тігіпка є регіони, які політологи відносять до проросійського табору. Партія регіонів у своїй агітації постійно підкреслювала, що ідеологічних відмінностей між Тігіпком та Януковичем нема, але… Насправді вони є. Карта дає перший натяк на ці тонкі, але важливі відмінності. Справа в тому, що базові області Тігіпко в проросійському таборі це області в яких найбільша кількість етнічних українців та відповідно найменша кількість росіян та російських шкіл. З цього поясу дещо вибивається Миколаївська область, але незначно. Її відсоток – 13,42%.

Для кращого розуміння цієї тонкощі наведу порівняльну таблицю:

 

Області України в яких Тігіпко отримав найбільший відсоток

Область

Результат С.Тігіпка

Відсоток росіян в області (2001 рік)

Число школярів з російською мовою навчання 2004 року

Дніпропетровська

22,48%

17,6

24,5

Одеська

21,13%

20,7

39

Харківська

18,81%

25,6

35

Запорізька

17,68%

24,7

46

Херсонська

15,5%

14,1

18,5

 

Області проросійської електоральної частини, де Тігіпко отримав найменший відсоток

Регіон

Результат С.Тігіпка

Відсоток росіян в області (2001 рік)

Число школярів з російською мовою навчання 2004 року

Крим

10,97%

58,3

95

Луганська область

9,46%

39,0

74

Донецька область

7,21%

38,2

78

В проукраїнській частині України, хоч і не так як в проросійській але також голосували за Тігіпка. І картина в цій частині ідентична проросійській, але з точністю до навпаки: Тігіпко отримав найменший відсоток в найбільш проукраїнських областях (Львівська – 4,7%, Івано-Франківська – 4,36%, Тернопільська – 4,8%) та найбільший відсоток в областях з найбільшими проросійськими симпатіями (Київська – 15,35%, Кіровоградська – 14,5%, Сумська – 14,47%)

Таким чином, очевидно, що виборець Тігіпка віддалений, як від відверто проросійських так і відверто проукраїнських позицій, хоча з невеликою перевагою, все ж ближче до проросійського табору.

Виборці Тігіпка це така собі «буферна зона» для переходу з проросійської частини в проукраїнську і вона почала роз’їдати насамперед проросійські області. 2005 року політолог В.Малінкович зазначав: «Фронт українізації зараз проходить по діагоналі: Харків – Дніпропетровськ – Одеса».

Виборцю Тігіпка байдужі і чужі потреби російської культури та російські національні інтереси. Російськомовність для них не культурний принцип, а сьогочасна комфортна реальність і не більше. Його виборці не будуть боронити Леніна чи вимагати поставити пам’ятник Катерині ІІ. Але так само вони виступають проти встановлення пам’ятників Петлюрі, Мазепі, Бандері та проти вступу до НАТО. Це насамперед етнічні українці чи представники інших народів, які стають політичними українцями, але ще не національно-культурними. Ці виборці вже політично орієнтовані на Київ та Україну як державу з її національними інтересами, але відверті українські позиції в культурі, історії їх відлякують. Їх позиція – сконцентруватись насамперед на українських економічних інтересах (економічний націоналізм) і не чіпати національні позиції, які поступово вирішаться самі. Опитування УІСД ім. Яременка свідчили про «перехідний характер» виборців Тігіпка: 29% тих виборців, які підтримували в 1-му турі Сергія Тігіпка, готові були проголосувати за Тимошенко, 37% - за Януковича. Данні ФОМ-Україна грудня 2009-го: 28% - за Януковича, 23% - за Тимошенко, 33% - проти обох.

Тігіпко дуже вдало відчув свого виборця і не став загравати ні з відверто проросійськими силами ні з проукраїнськими. Він сконцентрував увагу на економіці і дистанціювався від різких національних питань, хоча зберіг в цілому проросійську тональність. Ця стабільно «серединна» тактика гарантувала йому успіх. Можна порадити лише зберегти такий баланс. Щодо Миколаївщини, то загальна картина свідчить, що в Миколаївській області результат мав би бути на 4-5% вище. Ймовірно, позначились якісь дрібніші чинники (напевно організаційні).

 

2.JPG

 

Електоральна карта Яценюка досить повчальна для нього. Оскільки тенденції переходу з проукраїнських позицій на проросійські нема, то і такого поясу як в Тігіпка тільки з проукраїнської частини і бути не могло. Яценюк прагнув осідлати електоральну хвилю якої нема. Тому, незважаючи на його потуги привернути увагу проросійських виборців, його виборці – переважно в найбільш проукраїнських областях. На початку кампанії Яценюк сприймався як спадкоємець Ющенка. Навесні його рейтинг наблизився до рейтингу Тимошенко і проукраїнський табір реально замислювався над заміною Тимошенко на Яценюка, але... Яценюк почав марити про якісь глобальні євразійські проекти з Росією і його рейтинг стрімко поповз вниз. На знак протесту проти проросійського крену Яценюка пішов з посади голова штабу на Львівщині О.Ганущин („базовому” регіоні Яценюка). Як влучно підсумував голова Центру політичних досліджень «Пента» В.Фесенко, спробувавши поповнити електорат за рахунок мешканців східної України, він втратив голоси на Заході: «Почав свій похід зі Львова, направився у Крим та Донецьк, але загубився у степах під Херсоном». Що тут скажеш, він молодше Тігіпка, амбіцій більше, а досвіду менше. Можна порадити знову вгризтися в Західну Україну і відвоювати свої позиції у Ющенка, Тимошенко і Тягнибока.

Фактично зник з електоральної карти Литвин з його 2,35% по Україні (невеликий відсоток зберіг лише в Житомирській області звідки він родом). Тут не можна не погодитись з Т.Чорновілом: «Литвин зруйнував свій електорат повністю. Люди, які зараз голосували за Литвина, – це не зовсім литвинівський класичний електорат. Оті заяви про “єдиний економічний простір”, про те, що батьківщину й землю не продають, і т.д., відвернули від нього село, і він фактично його втратив. Якщо вони підуть на парламентські дострокові вибори – це буде найстрашніший провал для Литвина за всю його історію».  Саме тому Литвин погоджується на будь-яку коаліцію, крім перевиборів.



Автор: Максим Лебедь
Похожие новости


Реклама в городе Николаеве

Городские новости

cached
25 сентября 2016 20:51
Статья про Великого Художника Юла Ханчаса, вечер на море под закат и бутылочку самогона из Уфы.

25 сентября 2016 20:04
Статья про то, что после 22.00 жрать можно.

03 апреля 2014 12:09
стримим!

28 августа 2012 15:39
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.

24 июля 2012 16:20
25% акций газоснабжающей компании "Николаевгаз", вгосимущества 11 июля, намерено купить столичное ЧАО "Газтек". "Гaзтeк" подконтролен бизнесмену Дмитрию Фирташу и cпeциaлизиpyeтcя нa yпpaвлeнии пpeдпpиятиями. B дaннoe вpeмя пpeдпpиятию пpинaдлeжит 25,22% гaзocнaбжaющeгo пpeдпpиятия. Пo 24% aкций "Гaзтeкa" пpинaдлeжит кoмпaниям Pasler Enterprises, Porala Venchers, Nesiba Venchers и Krezer Holdings (вce - Kипp).

19 июля 2012 12:49
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.

19 июля 2012 12:43
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.

18 июля 2012 14:18
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.

18 июля 2012 14:16
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.

17 июля 2012 13:04
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.

18 июня 2012 00:30
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.

17 июня 2012 21:47
Наближається кінець червня, і всі студенти з нетерпінням чекають на велику гру під назвою «Студентська республіка 2012», що стартує вже цієї суботи.

13 июня 2012 00:10
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!

12 июня 2012 14:12
Рейтинг губернаторов Украины составлен еженедельником "Комментарии"

08 мая 2012 14:16
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии. В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.



Политические новости

cached
07 февраля 2015 05:01
06 февраля 2015 23:21
06 февраля 2015 22:54
06 февраля 2015 21:20
06 февраля 2015 20:37
06 февраля 2015 19:30
06 февраля 2015 18:48
06 февраля 2015 18:22
06 февраля 2015 17:12
06 февраля 2015 16:52
06 февраля 2015 16:25
06 февраля 2015 15:29
06 февраля 2015 15:25
06 февраля 2015 13:59
06 февраля 2015 10:37
При цитировании и использовании любых материалов ссылка
на pravda.mk.ua обязательна. © 2007-2022 "pravda.mk.ua" Программирование  - "SiteToMe"
Дизайн сайта  - websitedesigncool.com.ua