Ці слова частенько звучать під час презентації проектів суспільної акції школярів України “Громадянин”, яка проводиться впродовж тринадцяти років, у нашому місті – одинадцять.
Ці слова частенько звучать під час презентації проектів суспільної акції школярів України “Громадянин”, яка проводиться впродовж тринадцяти років, у нашому місті – одинадцять.
Нагадаю: у акції беруть участь команди учнів загальноосвітніх закладів України, які зацікавлені у тому, щоб зробити свій особистий внесок у покращення життя безпосередньо у своєму селищі, районі, місті, регіоні. Дорослі ж беруть участь у акції на правах консультантів, експертів, членів журі тощо. Фінал відбувається у Києві, куди приїздять команди-переможці з регіонів.
У п’ятницю в приміщенні ДЮЦНВ представники органів учнівського самоврядування презентували свої корисні справи. Членами журі були методист управління освіти М.Г.Хрипун, головний спеціаліст управління освіти Н.Б.Короткова та спеціаліст ЦСССДМ А.Халковський.
М.Г.Хрипун, звернувшись до школярів, зазначила, що від участі і небайдужості кожного з нас, кожного громадянина міста й держави, залежить наше сьогодення, життєдіяльність, здоров’я. І те, наскільки наше місто є і буде комфортним для нашого проживання.
Про деякі проекти ми вже розповідали на сторінках видання, тож коротко про основне та про загальні враження.
Під час заходу команда кожної школи представляла у різноманітних формах основні етапи акції та її результати. Вся робота відтворена на демонстраційному стенді та у папках із матеріалами до них.
Першими виступити мали честь учні ЗОШ №3, які реалізовували проект “Здорова дитина – здорова нація”, в рамках якого на території школи збудували гарний дитячий спортивний майданчик. Докладніше про нього – на дитячій сторінці.
Команда учнів ЗОШ І-ІІ ст. № 15 – колегіуму перейнялася проблемою бездомних тварин, тож крім зібраних 800 грн на притулок для собак збудували сім’ям чотирилапих дві великі будки. Також у рамках проекту “Шукаємо господаря” роздавали у мікрорайоні листівки, проводили статистичні дослідження.
Органи учнівського самоврядування ЗОШ №1 взяли шефство над Первомайським психоневрологічним диспансером, де юні артисти школи провели концерти, посіявши у серцях хворих людей часточку добра та радості. У ході підготовки учні познайомилися з документами щодо благодійної діяльності, збирали кошти під час благодійних ярмарків на солодощі для пацієнтів диспансеру, спілкувалися з адміністрацією. Співпраця з цим закладом триватиме.
Кілька корисних справ виконали учні ЗОШ №5: притулку для собак допомогли харчами, коштами, утеплили вольєри. Та й про рідну школу не забули – за ярмаркові кошти придбали насіння та посадили квіти на клумбі.
ЗОШ №6 у цьому році продовжила шефство над будинком для одиноких громадян, куди діти приходили з концертами. Крім того, зібрали 559 грн хворому учневі ЗОШ №5, збирали речі для малозабезпечених громадян, показавши приклад громаді міста. І теж не забули про свій освітянський осередок – під час різдвяних свят з вертепом пройшлися підприємствами міста і зібрали 610 грн – початковий капітал на ремонт вестибюлю школи.
Гімназисти втілили у життя проект під назвою “У житті завжди є місце подвигу”, під час якого досліджували біографію загиблого воїна-афганця С.Нікіфоровича, відкрили меморіальну дошку героєві, проводили дослідження, опитування тощо.
А учні ЗОШ №4 стали переможцями Всеукраїнського конкурсу “Вікна нашого міста” від REHAU, всебічно дослідивши історичну споруду – ЦКтД ім. Є.Зарницької. Виграли вікно, яке встановлене у одному з класів.
Здобутком ЗОШ №4 до сторіччя школи стала Алея поколінь, 300 примірників книжки про школу та незабутнє святкування ювілею.
У ЗОШ № 16 обрали патріотичний напрямок: провели зустріч із воїнами-інтернаціоналістами, організували концерт воїнів-афганців, зібрали гуманітарну допомогу нашій армії.
Ізюминкою скаутської організації ЗОШ № 17 стали спонтанні хвилі доброти, їх мали змогу спостерігати мешканці міста. Наприклад, під час новорічних свят скаути роздали містянам 200 цукерок із прикріпленими до них папірцями, на яких написали історію Дня святого Миколая та побажання. Також школярі придбали 30 костюмів Дідів Морозів, в них вітали інвалідів, сиріт. Провели на базі своєї школи обласний семінар скаутських організацій, самі брали участь у обласних зборах, балах скаутів. 12 квітня провели акцію “Чисті береги Синюхи”, прибравши сміття на берегах.
Школа №7 обрала тему “Храми душі людської”. Учні вивчили історію Свято-Михайлівського храму, розрахованого на 300 прихожан, ознайомилися з його устроєм, традиціями, провели екскурсії до нього, створили фоторепортаж та виготовили брошури. Неодноразово спілкувалися з отцем Віктором.
Учні ЗОШ №9 у рамках акції “Допоможи звільнити селище від бруду!” знову приводили до ладу свій мікрорайон, чистотою якого раніше опікувався цукровий завод. І хоча, незважаючи на листівки та звернення до мешканців, охочих прийти з граблями та віниками серед жителів небагато, робота триває, а учні сподіваються на її результативність.
З благодійним концертом до одиноких громадян Територіального центру соціальних послуг завітали учні школи №8 після рішення шкільного парламенту. Ще до концерту діти відвідали заклад, поспілкувалися з директором, одинокими громадянами, дізналися про потреби. Робота школи у цьому напрямку триватиме.
Не було цього року якихось грандіозних мега-проектів, але кожна школа зробила свій посильний внесок у справу покращення життєдіяльності свого закладу, міста. Напевне, важко за стільки років існування акції “Громадянин” віднайти нову ланку роботи, тож теми дублювалися. Та все ж таки добрі справи зроблено. Чекаємо на нові! Про переможців читайте у наступних номерах нашого видання.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.