У Первомайській податковій інспекції 18 січня 2013 року відбувся брифінг з участю завідувача сектора взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Людмилою Задорожною та представниками засобів масової інформації, на якому розглядалося питання щодо сплати податку на нерухоме майно.
У Первомайській податковій інспекції 18 січня 2013 року відбувся брифінг з участю завідувача сектора взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Людмилою Задорожною та представниками засобів масової інформації, на якому розглядалося питання щодо сплати податку на нерухоме майно.
На початку брифінгу Людмила Задорожна зазначила, що Податковим кодексом запроваджено новий місцевий податок, а саме – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який набрав чинності з 1 січня 2013 року. Оскільки запроваджуваний податок є новим для платників, то завідувач сектора детально зупинилась на аспектах його застосування.
Так, до платників податку на нерухоме майно належать власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні особи, а також юридичні особи, які створені, зареєстровані та здійснюють діяльність відповідно до законодавства України.
Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, а саме: будівлі, віднесені згідно з нормативно-правовими актами до житлового фонду, дачні та садові будинки. Відповідно до Податкового кодексу об’єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи: житловий будинок; житловий будинок садибного типу; прибудова до житлового будинку; квартира; котедж; кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах.
Податковим кодексом визначено, що не є об’єктом оподаткування, тобто не оподатковуються податком на нерухоме майно:
✓ об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
✓ об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження або безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом;
✓ будівлі дитячих будинків сімейного типу;
✓ садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
✓ об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;
✓ гуртожитки.
Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості. База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Завідувач сектору звернула увагу громадян, що Податковим кодексом передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості. Зокрема, зменшується база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи: для квартири – на 120 кв. м; для житлового будинку – на 250 кв. м. Слід зазначити, що саме в межах зазначеної житлової площі громадянин звільняється від сплати податку на одне нерухоме майно.
Причому таке зменшення надається один раз на календарний рік і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
Сільська, селищна або міська рада встановлює ставки податку за 1 кв. м житлової площі об’єкта житлової нерухомості у таких розмірах:
→ для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, ставки податку не можуть перевищувати 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного (податкового) року, а саме: 11 грн 47 коп.;
→ для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, а саме: 30 грн. 96 коп.
Податкові органи обчислюють суму податку на нерухоме майно для фізичних осіб та до 1 липня звітного року за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості надсилають податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити.
На відміну від фізичних осіб, юридичні особи самостійно на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт, обчислюють суму цього податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього року подають органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Податок на нерухоме майно сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування.
Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Наприкінці брифінгу Людмила Задорожна відповіла на запитання журналістів. Так, одне із питань: “Якщо громадянин має у власності дві квартири: площею 40 і 60 кв. м, у сумі всього 100 кв. м, тобто це менше, ніж “пільгові” 120 кв. м. Чи може він не сплачувати податок із обох квартир?” відповідь була такою: пільга надається лише на один об’єкт нерухомості. У даному випадку громадянину буде вигідніше скористатися пільгою на квартиру більшої площі – 60 кв. м, а з другої квартири площею 40 кв. м слід буде сплатити податок на нерухоме майно 458 грн. 80 коп. (з розрахунку 1 % – 11 грн 47 коп.: 11,47х40 кв. м).
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.