Минулого тижня відбулося засідання Координаційної ради з питань запобігання поширенню туберкульозу, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ.
У засіданні взяли участь голова Координаційної ради Н. П. Товста, заступник головлікаря з АППР Т. Г. Оболенська, завідуюча шкірно-венерологічним відділенням ПЦМБЛ О. А. Кузьменко, голова правління МОФ “Здорова нація” Т. О. Бабич, голова Первомайського товариства Червоного Хреста В. М. Гребньова, лікар-фтизіатр В. С. Корнілова, лікар-інфекціоніст кабінету “Довіра” О. І. Пшоняк, лікар-епідеміолог СЕС В. М. Мороз, голова ПК ПЦМБЛ О. А. Іванченко та інші.
Члени Координаційної ради зібралися, щоб обговорити питання: як краще скоординувати діяльність місцевих органів виконавчої влади, медичних установ, громадських організацій на шляху до подолання туберкульозу – однієї з найскладніших проблем сучасного суспільства.
На початку засідання медики вміло оперували цифрами, за якими виходило, що показники рівня захворюваності на туберкульоз нижчі відносно минулорічних, хоча і залишилися дуже поганими. Як зауважили присутні, це не значить, що хвороба відступає, швидше за все позитивні зміни відбулися завдяки поліпшенню фінансування фтизіатричної галузі та профілактичних заходів. Як приклад, у 2012 р. по місту досить непоганий показник щодо проходження населенням флюорографії – близько 75 %. І все ж великим мінусом у боротьбі з туберкульозом є відсутність у місті пересувного флюорографу. Тобто він начебто і є, але більше року несправний. Як зауважила голова ради Наталя Товста, якби пересувний флюорограф працював, то ми б змогли забезпечити майже 100 % обстеження населення. Найгірше обстежені на сьогодні працівники сфери громадського харчування, ринку, транспортники…
Лікар-фтизіатр Віра Корнілова звернула увагу членів ради на відсутність засобів захисту медперсоналу протитуберкульозного диспансеру, а Віталій Мороз (СЕС) прояснив ситуацію з карантином на туберкулін, що означає тимчасове припинення застосування вакцини, та наголосив на необхідності закупівель великих партій вакцини, щоб у місті не виникали перебої, як в останні 2 роки. “У нас 4‑5 місяців нічого не робиться, а потім починається аврал з вакциною. Їдьте у ті райони, де питання закупівель вирішуються вчасно і не виникають такі проблеми, навчайтеся у них”, – порадив епідеміолог лікарям поліклініки. Ті, у свою чергу, звинувачували працівників СЕС у тому, що продавці, які торгують м’ясом на ринку, не мають обов’язкового флюорографічного обстеження. На що Віталій Майович заявив, що категорія продавців м’яса, згідно з наказом МОЗ, не обов’язково має бути обстеженою через те, що продукція, яку реалізує, підлягає термообробці.
Непорозуміння між медиками виникло й тоді, коли Н. Товста вкотре нагадала про необхідність створення флюорокартотеки на електронних носіях. Медики виправдовувалися, що картотека начебто є, але вона, як у тій приказці: бабака не видно… Додам, що це питання піднімається далеко не вперше. Ану ж сходіть у поліклініку й попросіть видати результат обстеження, якщо ви забули, коли проходили ФО або загубили корінець з датою! Вам дадуть купи зо три журналів різних років, і ви у коридорі, затримуючи чергу з 10 незадоволених і злючих людей, будете годину ритися, як кріт, вишукуючи своє прізвище. На вас бурчатиме ще й медик, якого ви відволікаєте від роботи... Така картина у поліклініці стала нормою і нагадує якийсь первісний лад, а начебто живемо у часи високих технологій. Мабуть, у нашу поліклініку цивілізація ще не пробилася.
Голова Первомайського товариства Червоного Хреста В. М. Гребньова проінформувала, що майже ста хворим, що знаходилися на лікуванні у диспансері, протягом року було видано 396 продовольчих пайків.
Голова правління МОФ “Здорова нація” Т. О. Бабич розповіла, що фонд у рамках одного з проектів працює з людьми, хворими на ВІЛ / туберкульоз, серед яких – колишні споживачі наркотиків, у багатьох із них діагностовано й інші важкі інфекції, тож у обов’язкову програму роботи з цією категорією входить соціальний та психологічний супроводи. Таких людей у фонді за 2 місяці – 12. Фонд активно співпрацює з Товариством Червоного Хреста та тубдиспансером, надає допомогу, в тому числі матеріальну, за що колектив отримав подяку від В. С. Корнілової. Психолог фонду Галина Петренко розповіла, що головне завдання проекту – забезпечення контрольованого лікування людей, хворих на ВІЛ / туберкульоз. Тож і сама Галина відвідує підопічних у диспансері, не боїться, й іншим працівникам фонду доводилося на власному транспорті хворих у обласний диспансер доставляти. Тобто людину не кидають напризволяще, а всіляко підтримують, тож пацієнти щодня приходять до центру, де їх приймають такими, якими вони є. На адресу колективу фонду прозвучали слова: “Добре, що є такі люди, які займаються з такими важкими категоріями, це велика справа”.
У проект рішень вкотре внесли пропозиції щодо створення флюорографічної картотеки в електронному вигляді, передбачення коштів у бюджеті на доставку хворих спецтранспортом в обласний диспансер (наразі вони їздять транспортом загального користування), передбачення коштів на ремонт пересувного флюорографа та засобів захисту персоналу та клопотання щодо обов’язкової перевірки санкнижок продавців м’яса.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.