Вирішення серйозних проблем можливе лише за умови командної роботи!
25 октября 2012 05:10
Наближається до завершення передвиборча кампанія. За час її проведення я об’їздив майже усі населені пункти 132‑го виборчого округу, а це п’ять районів: Первомайський, Кривоозерський, Братський, Арбузинський і Врадіївський, та місто Первомайськ. Ані на мить я не пошкодував про те, що обрав саме таку тактику спілкування із виборцями, як кажуть, очі-в‑очі. Ті, хто побував на цих зустрічах, мали змогу звернутися до мене по допомогу у вирішенні багатьох проблем.
Наближається до завершення передвиборча кампанія. За час її проведення я об’їздив майже усі населені пункти 132‑го виборчого округу, а це п’ять районів: Первомайський, Кривоозерський, Братський, Арбузинський і Врадіївський, та місто Первомайськ. Ані на мить я не пошкодував про те, що обрав саме таку тактику спілкування із виборцями, як кажуть, очі-в‑очі. Ті, хто побував на цих зустрічах, мали змогу звернутися до мене по допомогу у вирішенні багатьох проблем.
У деяких випадках питання вирішувалися негайно, а в інших на це був потрібен певний час, але жодне клопотання чи звернення людей не залишилося без уваги.
Варто зазначити, що мій робочий тиждень був розписаний за встановленим графіком: у понеділок я відвідував Кривоозерський район, у вівторок – Врадіївський, у середу – Первомайський, у четвер – місто Первомайськ, у п’ятницю – Братський і в суботу – Арбузинський район.
Сьогодні вже можна підвести певні підсумки цієї роботи і визначити все те, що вже зроблено спільно із громадами населених пунктів.
Наприклад, для Братського району життєво необхідною проблемою було і залишається водозабезпечення. На високій горі у Братському вже багато років існує колодязь, із якого брали воду жителі селища та навколишніх сіл. Цей колодязь знаходиться на приватній території, господарі качали воду людям і за наповнення 4‑кубової бочки брали символічну плату у сумі 5 гривень (очевидно, щоб покрити затрати електроенергії). Комусь це не сподобалося, написали скаргу до органів місцевої влади. А селищний голова із депутатським корпусом не дуже й розбиралися, та й заборонили це робити, не враховуючи того, що позбавили кілька тисяч людей єдиного джерела водозабезпечення. Вже під час нашої зустрічі із жителями це питання було вирішене на користь людей та здорового глузду.
Досить непростим є питання і про стан доріг у Братському районі. Разом із сільським головою довелося звернутися до одноосібників, керівників фермерських господарств із пропозицією використати гравій та відсів, що знаходився на території колишніх молочнотоварних ферм. Вони дали техніку, жителі теж відгукнулися й власними силами позасипали ті місця, де вже не можна було ані проїхати, ані пройти, і таким чином вирівняли дорогу. При цьому не було затрачено жодних додаткових коштів, лише людські сили й бажання. Спільна робота окрилила людей, дала їм можливість відчути силу громади. І цей настрій я спостерігав уже під час наступної зустрічі із жителями.
Ще під час перших зустрічей сільські жителі запитували стосовно ціни на молоко. Мені вдалося підняти це питання і на рівні Міністерства сільського господарства та Кабінету Міністрів, підтримав мене й наш губернатор Микола Петрович Круглов. Як наслідок, з 1 вересня на Миколаївщині діє Постанова КМУ про встановлення нових цін на молоко від 2,20 гривень за літр.
Також хвилює людей відсутність робочих місць на селі. Єдиним джерелом доходу для багатьох селян є власне домогосподарство. Люди тримають по 3‑5 корів, здають 2‑3 тонни молока на місяць. То чому б не зробити так, щоб для таких господарів ішов виробничий стаж? Вже давно назріла така необхідність – оформляти ці робочі місця належним чином, щоб здійснювалися відповідні відрахування до Пенсійного фонду, щоб у людей була захищена пенсія. Це питання є одним із наказів виборців, є порозуміння з урядом, і сьогодні я над ним працюю.
Як заступнику губернатора з питань АПК, мені доводилося частенько допомагати сільгосптоваровиробникам у вирішенні їхніх питань. Під час зустрічей із жителями населених пунктів області та виявлення болючих для громади проблем неодноразово вдавалося вирішити їх, не зволікаючи, на місцевому рівні. Так, вдалося порозумітися з орендарями та фермерами села Григорівки: нині проводиться капітальна реконструкція будівлі під ФАП, вирішується і питання забезпечення опаленням сільської школи.
Такий підхід у вирішенні проблем громад, на моє тверде переконання, є на сьогоднішній день найбільш реальним і конструктивним.
Ви знаєте, що на Миколаївщині діє програма “Подаруй дитині радість” щодо встановлення дитячих ігрових майданчиків. Мною було запропоновано зробити це спільно із громадами. Люди самі фарбували і встановлювали доставлене їм спортивно-ігрове обладнання. Таким чином вдалося подарувати радість дітлахам багатьох населених пунктів у різних районах.
Під час зустрічей піднімаються питання і щодо зайнятості школярів у позаурочний час. Ми працюємо і над цим.
Вдалося вирішити й надто болюче питання щодо Братської філії “Миколаївоблавтодора”. Тут склалася просто критична ситуація: усі рахунки були арештовані, люди не могли протягом кількох місяців отримати зарплату, а обласне керівництво підприємства взагалі забуло про людей. Лише після мого клопотання та втручання губернатора ця зустріч керівників та колективу філії таки відбулася. І, хоча проблеми поки що не вирішені стовідсотково, все ж таки рахунки підприємства розблоковані й колектив може працювати далі.
У багатьох населених пунктах вдалося розв’язати питання вуличного освітлення. У першу чергу, там, де вже були виготовлені проекти, і там, де їх поки що не було, але прийшли до порозуміння іншим шляхом, не залучаючи при цьому значних коштів: люди погодилися тимчасово підключити енергозберігаючі освітлювальні лампи через власні лічильники.
Ви знаєте, яка посуха була цього року. За допомогою аграріїв Миколаївського району вдалося забезпечити усі заклади соціальної сфери Братщини так званим борщовим набором, і таким чином вирішити питання щодо забезпечення харчуванням дітей та хворих. Необхідно додати, що така взаємодопомога між районами Миколаївщини триває вже не перший рік.
Якщо торкнутися проблем Арбузинського району, то найголовнішою і найболючішою є забезпечення населення водою. Основним місцем водозабору є колодязі загального користування. Та за кілька десятиліть колодязні зруби були дуже зношені, деякі вже становили небезпеку для користувачів. Тому районною парторганізацією ПР було ухвалено рішення про виготовлення і встановлення дванадцяти нових зрубів. Ця ідея була підтримана мною, і тепер люди спокійно можуть брати воду з оновлених криниць.
Багато звернень виборців стосувалися роботи філій РЕМу: стосовно заміни стовпів, електролічильників, вирубки сухостою під ЛЕП, низької напруги в мережах та тарифів для тих, хто перейшов на електроопалення. Вже багато років страждали жителі села Новокрасного від занизької напруги в мережі. Хоча люди зверталися неодноразово по допомогу, стан справи не змінювався. Довелося втрутитися, і заміна трансформаторів стала своєрідним подарунком громаді до Дня села.
Розпочаті роботи й по підсипці доріг у селах. Щодо ремонту доріг міжрайонного сполучення, то тут ще є над чим працювати.
Як депутат обласної ради, вирішував питання щодо забезпечення шкільними автобусами та налагодження транспортного сполучення між селами, забезпечення закладів освіти комп’ютерними класами та персональними ПК.
У Врадіївському районі ми діяли за вже перевіреною схемою: вирішували проблемні питання спільними зусиллями. Так були замінені вікна у багатьох ФАПах, здійснено ремонт дорожнього покриття у селі Новопавлівці, зараз у мене на контролі перебуває питання газифікації цього району.
Іноді доводилося допомагати людям шляхом впливу на місцевого представника влади – щодо встановлення вуличного освітлення біля криниці, зупинки та закладів соціальної сфери, встановлення тих же дитячих майданчиків, приведення дорожнього покриття у більш-менш належний експлуатаційний вигляд. Тут, знову ж таки, відгукнулися керівники сільгосппідприємств, фермери, товаровиробники й прості люди. І для цього не треба було шукати якісь додаткові кошти. Просто потрібно було зустрітися з ними й вияснити, хто розбиває дороги, у кого є великотоннажна техніка, хто буде дороги ремонтувати, хто чим може допомогти.
Накопичилося багато проблем і у навчальних закладах. Врадіївка має чудові спортшколу й будинок дитячої творчості, де розвивають свою майстерність близько двох тисяч дітей. Останнім часом тут спостерігається зсув ґрунту через вихід ґрунтових вод, будівля будинку дитячої творчості тріскає. Сюди будуть запрошені фахівці-гідрогеологи, це питання перебуває на контролі.
У Кривоозерському районі, поряд із наданням допомоги людям у вирішенні питань особистого характеру, поступово вирішуються накази виборців, які стосуються закладів соціальної сфери: дитячих садків, ФАПів і амбулаторій, а також районної лікарні. Кривоозерський народ вміє добре працювати, так само вміє й гарно відпочивати. Тому практично у кожному селі є своя художня самодіяльність, є сільські клуби, які працюють для громади. Вони потребують допомоги в організації виступів та участі у конкурсах вищого рівня. Звичайно ж, у кривоозерців є чимало проблем, які необхідно вирішувати. Серед них – затримки у розрахунках за земельні паї, які, згідно із законом, повинні бути проведені вчасно. З цього приводу відбулася розмова із керівництвом району, питання вирішується.
Що стосується Первомайського району, практично, проблеми ті ж самі. Потребує змін підхід до перевезення пасажирів пільгових категорій. Людей також турбують відсутність вуличного освітлення та проблеми із регулярним транспортним сполученням, завершення газифікації, будівництво локальних водогонів, зношеність опор і обладнання електричних мереж та підстанцій, зниження тарифів на електроенергію у зв’язку із переходом на електроопалення та багато інших. Звичайно ж, є й інші болючі питання: покращення матеріально-технічного забезпечення сільських дошкільних закладів та шкіл, здешевлення харчування дітей у закладах освіти та хворих у лікувальних установах. У зв’язку з цим хочу щиро подякувати сільгосптоваровиробникам, які не залишаються байдужими до цих проблем, допомагають закладам соціальної сфери овочами й фруктами.
У місті Первомайську серед досить великого переліку проблем однією із болючих, на мою думку, є та неоднозначна ситуація, яка склалася на підприємстві міськводоканалу, де є проблеми із виплатою заробітної плати людям, а через борги перед Пенсійним фондом працівники не можуть отримати пенсійних нарахувань. В той же час через численні скарги населення на незадовільну якість води нам із депутатським корпусом вдалося порозумітися і знизити на 10 % тарифи на водозабезпечення. Глобальною проблемою для міста є очищення річки Синюхи, звідки здійснюється водозабір. На це необхідно понад 30 мільйонів гривень і без допомоги держави ніяк не обійтися. У цьому питанні є порозуміння в уряді, і я буду далі над цим працювати, тримати його на контролі. Вже давно назріла необхідність для міста і всього північного регіону побудувати сміттєпереробний завод, і над цим теж слід попрацювати. Вирішується, не чекаючи виборів, питання підвозу дітей до шкіл від віддалених мікрорайонів. Те ж стосується й питань вуличного освітлення та наведення порядку у віддалених мікрорайонах, того ж самого цукрового заводу.
Залишаються проблеми й навколо не так давно створених ОСББ. Люди отримали багатоповерхівки без належного капремонту дахів, ліфтів і комунікацій, а самотужки вирішити ці питання їм не під силу. Переконаний, що вирішувати цю проблему потрібно на державному рівні, бо це не є проблемою лише одного міста, але й усієї країни в цілому.
Ось так коротко я окреслив усі ті проблеми населених пунктів округу, над якими буду працювати у парламенті, якщо ви, шановні виборці, мене підтримаєте. Наразі до вас за підтримкою звертаються багато і моїх колег, і політичних партій. Але я хочу сказати вам зараз: будьте мудрими, виваженими, подивіться на сьогоднішні (а не колишні) конкретні справи кожного із них.
Нам із вами, я підкреслюю це, разом вдалося вирішити вже багато серйозних і непростих питань, ще більше їх попереду, у тому числі й тих, які потребують вирішення вже на державному рівні. Усе це можливе лише за умови командної роботи, коли на усіх рівнях влади працюють люди однієї політичної сили, коли за відпущений їм виборцями термін вони можуть із гідністю відповісти перед людьми за результати своєї діяльності.
Ми з вами зустрічалися й працювали, і будемо продовжувати це робити, і ви будете бачити результати нашої із вами співпраці.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.