13 вересня у центральній міській бібліотеці зібралися історики – викладачі та вчителі, краєзнавці, студенти за круглим столом. Дорогу не було перекрито будь-кому бажаючому. Назва заходу, присвяченого 336‑й річниці Первомайська і 75‑річчю утворення Миколаївської області як адміністративної одиниці: “Історія Первомайська у подіях та іменах”.
13 вересня у центральній міській бібліотеці зібралися історики – викладачі та вчителі, краєзнавці, студенти за круглим столом. Дорогу не було перекрито будь-кому бажаючому. Назва заходу, присвяченого 336‑й річниці Первомайська і 75‑річчю утворення Миколаївської області як адміністративної одиниці: “Історія Первомайська у подіях та іменах”.
Учасникам було представлено тематичну виставку – фото минулих років, а також нових книг, щойно привезених для відвідувачів бібліотеки. Миколаївська обласна бібліотека ім. Гмирьова люб’язно надіслала усі примірники. У списку – “Буго-Гардівська паланка” та “Криниці-рятівниці” автора О. Ковальової, часопис “Соборная улица” (№ 1, 2012), “За колючей проволокой. Шталаг – 364. Лагерь смерти” Л. Ташлай, Т. Даниленко, буклет про М. М. Аркаса, “Николаевские достопримечательности” у твердій обкладинці та інші видання. Література, в основному, вся стосується Миколаївщини та Миколаєва, але інтереси досить обширні: краєзнавчий характер, автори обрали історію козацтва, роки Вітчизняної, життя славних земляків. Навіть на спортивну тематику є книжечка про Семена Бойченка. Цікаво? Відвідайте бібліотеку. Одну з книг у подарунок отримала за участь у конкурсі “Україна в Європі, Європа в Україні очима молоді”, організованому Українським національним домом у Чернівцях, учениця 10 класу ЗОШ № 16 Анна Марченко за ІІ місце.
Ідея започаткування і проведення круглого столу на таку необхідну тему належить працівникам бібліотеки. Провела круглий стіл Оксана Миколаївна Дорошенко – методист центральної бібліотечної системи, чиї краєзнавчі праці вже протягом тривалого часу приваблюють знавців краю. На базі бібліотеки планується створити товариство істориків-краєзнавців, метою якого якраз і буде написання історії м. Первомайська, яка буде науковою, правдивою, основаною на документах і беззаперечних фактах, але стиль якої буде доступним для жителів міста – популярною. Подібні до круглого столу заходи, за словами Оксани Миколаївни, повинні посприяти необхідному збору матеріалів та розширенню аудиторії. Краєзнавчі конференції під загальною назвою “Первомайські читання” будуть обов’язково, і будуть запрошені люди не лише з Первомайська, а й із інших міст. Нагадаємо, що “Первомайські читання” проводитимуться вже традиційно навесні. Краєзнавці кажуть, треба частіше, але ж є обставини, через які інший розподіл часу неможливий. Найшвидше (під Новий рік) планується зустріч із миколаївськими краєзнавцями.
Власне щодо круглого столу, то матеріал колеги намагалися добрати цікавий, виступали спочатку з доповідями, а потім уже слово для підведення підсумків надавалося експертам – кандидату філологічних наук, доценту, завідуючому кафедри соціально-гуманітарних дисциплін (НУК ім. адмірала Макарова) Олександру Івановичу Підгурському та кандидату філологічних наук, доценту, фахівцю з історії української культури Вікторії Юріївні Сікорській. Їхній висновок – матеріал потрібний, цікавий, продовжувати започатковане варто, причому треба активно залучати молодь.
Дослідники зацікавили присутніх фактами – пліткам тут місця не було. Поспілкувалися. Слово для виступу надавалося як студентам, так і викладачам, учителям. Серед них – завідуюча кафедри історії та загальних дисциплін Олена Миколаївна Марченко, кандидат історичних наук, етнолог Любов Вікторівна Якиминська, історик, спеціаліст з історії міжнародних зв’язків Юрій Вікторович Бєлкін, вчитель історії, знавець історії Первомайська у період Великої Вітчизняної Людмила Борисівна Бондар, вчитель історії, дослідник освітньої справи міста Павло Олександрович Ляхович, студентка ПІ ОНУ ім. Мечникова Анна Будаєва. Були й інші студенти, педагоги, які цікавляться історією рідного краю, активною була краєзнавець, педагог у минулому – Валентина Антонівна Крістофолі. Питання розглядали різнопланові – починаючи з Голти, Богополя (Бугополя, як його часто називали у перших документах), Ольвіополя (Овлеополя – також спочатку) – таку інформацію презентувала Олена Марченко, продовжуючи історією ЗОШ № 4, і закінчуючи болючими сторінками Великої Вітчизняної війни, окупацією, трудовими повинностями населення, зокрема школярів, схожими на сьогоднішні… Що зробиш, історія повторюється, якщо не виправляти помилки. А щоб знати, як виправляти, спочатку треба в ній, в історії, розібратися. Тож чи варто забувати її?
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.