Виноград – божественний дар природи, найкраща рослина, що є символом краси, здоров’я, достатку, знайома людству з давніх-давен. Чи знаєте ви, що це єдина рослина, яку вивчає ціла окрема галузь науки – ампелографія? З давніх часів зачаровані виноградом люди прагнули самостійно виростити його, але для цього потрібен певний запас знань і досвід… Все те, що є у героя нашої розповіді – В’ячеслава Костянтиновича Педашевського, людини, що пізнала таїнство лози.
Виноград – божественний дар природи, найкраща рослина, що є символом краси, здоров’я, достатку, знайома людству з давніх-давен. Чи знаєте ви, що це єдина рослина, яку вивчає ціла окрема галузь науки – ампелографія? З давніх часів зачаровані виноградом люди прагнули самостійно виростити його, але для цього потрібен певний запас знань і досвід… Все те, що є у героя нашої розповіді – В’ячеслава Костянтиновича Педашевського, людини, що пізнала таїнство лози.
Перед тим, як розповісти про нашого героя та його захоплення, повинна торкнутися його коренів. Батько – садівник, овочівник і виноградар. Саме він ще з дитинства прищепив любов до землі своєму синові, після війни навчав виконувати технологічні операції з вирощування, щеплення, обрізки, добору сортів.
Юнаком В’ячеслав Костянтинович працював в радгоспі “Підгур’ївський” бригадиром, в 1965 році закінчив Одеський сільськогосподарський інститут, серйозно займатися улюбленою справою почав, перебуваючи на пенсії, коли вже робота не займала більшу частину часу.
Побувавши у нього на ділянці, розумієш, що тут живе і трудиться невтомний ентузіаст своєї справи. Ми побачили понад 100 сортів, близько 80 сортів саджанців для продажу (2000 шт.). У відкритому ґрунті це багатство розміщується на стандартній присадибній ділянці у 8 соток.
Увесь вільний час присвячує виноградар плодам Діоніса (так називали виноград стародавні греки), розповідаючи про нього, як про улюблену дитину, тому недивно, що лоза відповідає на його любов щедрим урожаєм – від 1 до 3 кг одне гроно (!). З кожного гарного куща вдається зібрати до 50 кг. Улюблені сорти виноградаря – “Аркадія”, “Кудрянка”, “Лора”, є в наявності елітні – “Нове сторіччя”, “Божена”, “Восторг мускатный”, “Оригінал”, “Ришельє”, “Ксенія”, “Восторг”, “Пам’яті Голодриги” (“Шоколадний”), “Кеша”, “Суперекстра”, “Вишенька”, “Росфорд”, “Елегант надранній”, “Рафінад”, “Оксамит”, “Ювілей херсонського дачника”, “Первозваний”, “Зірниця”, “Ананасовий”, “Красуня”, “Кишмиш”, “Благовіст”, “Пам’яті хірурга” та інші, всіх не перелічиш. За улюбленим дітищем виноградар може поїхати в будь-який куточок країни. Багато елітних сортів привозить з інституту Таїрова. А його виноград є навіть у Берліні, де проживає племінник, а в Україні – в Сумській, Одеській, Херсонській, Кіровоградській, Чернівецькій областях.
Пишність грон, від кілограма і вище, вбиває наповал. Взагалі його виноградник – зразок землеробства. Але й роботи на ньому чимало. Починається з ранньої весни і закінчується накриттям лози пізньої осені.
Особливу увагу виноградар приділяє догляду за виноградною лозою. Наука відкриває і пропонує все нові й нові засоби. Добрива, фунгіциди, пестициди тощо. В цьому морі препаратів фахівець обирає мінімум, щоб своєчасно допомогти рослині заповнити необхідні речовини, підтримати сили опору рослини хворобам і шкідникам. Як говорить сам В’ячеслав Костянтинович, він прагне отримати екологічно чистий урожай і не завдати шкоди матінці-природі. “Не треба хімії для рослини, від неї гине все живе, земля втрачає родючість, а людина – здоров’я. Гумати, ЕМ-технології, щадні біопрепарати – ось основні засоби по догляду за виноградною рослиною”, – зазначає герой нашої статті. І додає, що виноград володіє прекрасними смаковими, лікувальними і харчовими якостями, він і прикраса саду, і добре вино, існує навіть виноградотерапія – лікування виноградом і його продуктами.
Сонячне божественне вино дегустували і ми. Зауважу, що на багатьох ярмарках, виставках і фестивалях, що проходять в районі та області, його вино та виноград посідають перші місця. “Це захоплення для душі та від душі, воно традиційне для нашої родини”, – говорить В’ячеслав Костянтинович. До речі, сім’я виписує всі кращі журнали для допомоги по виноградарству і землеробству, тому не дивно, що не лише винограду, а й його помідорам можна позаздрити.
Є в саду виноградаря і фруктові дерева, обсипані яблуками, сливами, грушами. Допомагають майстру лози дружина і дочка, які, до того ж, займаються вирощуванням троянд – на розарії 310 щеплених кущів.
Можна ще довго розповідати про чудо-виноград та його господаря, але, як кажуть у народі, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тож хто бажає виростити в себе елітні пахучі, солодкі та божественні плоди – вам до садиби В’ячеслава Костянтиновича Педашевського.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.