Найбільша екологічна та техногенна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС – уже впродовж 25 років впливає на здоров’я людей та довкілля не тільки на радіоактивно забруднених територіях, а й на території всієї України.
На сучасному етапі подолання наслідків Чорнобильської катастрофи основна частина дози додаткового опромінення населення обумовлена внутрішнім опроміненням за рахунок забруднених харчових продуктів.
Основним дозоутворюючим радіонуклідом на переважній більшості забруднених територій сьогодні та в найближчі роки залишатиметься цезій-137, у той час, коли стронцій-90 буде мати суттєве значення тільки на суміжній із Зоною відчуження території.
Основними дозоформуючими продуктами і на 25‑му році подолання наслідків Чорнобильської катастрофи залишаються молоко, м’ясо та гриби з радіоактивно забруднених територій.
Проблема захисту населення від іонізуючого випромінювання є однією з актуальних медико-біологічних проблем сьогодення. До заходів такого захисту відносять не тільки запобігання проникнення радіонуклідів до організму, але й зниження накопичення їх у організмі шляхом призначення елімінаційної дієти, уведення до раціону різноманітних радіозахисних продуктів харчування та біологічно активних речовин.
Основними гігієнічними заходами попередження внутрішнього опромінення є нормування допустимих рівнів вмісту радіонуклідів у харчових продуктах та сировині, контроль рівнів забруднення харчових продуктів та вилучення із раціонів харчування радіоактивно забруднених продуктів.
З часу аварії рівні вмісту основних дозоутворюючих радіонуклідів у продуктах харчування знизились у десятки разів, поступово змінюється співвідношення 137Cs та 90Sr у харчових продуктах, що потребує корегування порядку проведення радіаційного контролю харчових продуктів та питної води, його методичного забезпечення, вдосконалення гігієнічних нормативів.
Постійно коригується порядок та обсяги здійснення радіаційного моніторингу об’єктів довкілля шляхом перегляду кожних 5 років комплексної програми. На сьогодні в рамках “Комплексної програми здійснення державного санітарного нагляду в галузі радіаційної безпеки України, радіаційного моніторингу довкілля установами та закладами Державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ України із залученням НДІ АМН України” (наказ МОЗ України від 20.03.2006 № 137) здійснюється радіаційний контроль продуктів харчування місцевого походження, випадінь, донних відкладень, поверхневих вод тощо.
За І квартал поточного року Первомайською державною санітарно-епідеміологічною службою МОЗ України проведено 57 гамма-спектрометричних та радіометричних досліджень продуктів харчування, будівельних матеріалів на вміст радіонуклідів цезію-137 і природних радіонуклідів та 59 вимірів потужності дози гамма-випромінювання. Аналіз отриманих результатів свідчить, що радіаційна ситуація в м. Первомайську та Первомайському районі залишається стабільною.
Первомайською СЕС продовжуються роботи з радіаційного контролю продуктів харчування та сировини місцевого походження на території м. Первомайська та Первомайського району. З метою вдосконалення нормативно-правового забезпечення здійснення радіаційного контролю продуктів харчування, лікарської сировини Міністерством переглянуто та затверджено “Допустимі рівні вмісту радіонуклідів 137Cs та 90Sr у продуктах харчування та питній воді” (наказ МОЗ від 03.05.2006 № 256), встановлені державні гігієнічні нормативи у лікарській сировині та деревині (“Гігієнічний норматив питомої активності радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у рослинній лікарській сировині (субстанції), що використовується для виготовлення лікарських засобів” (наказ МОЗ від 08.05.2008 № 240)); “Гігієнічний норматив питомої активності радіонуклідів 137Cs та 90Sr у деревині та продукції з деревини” (наказ МОЗ від 31.10.2005 № 573), Методичні вказівки “Відбір проб, первинна обробка та визначення вмісту цезію-137 та стронцію-90 в харчових продуктах” (наказ МОЗ від 11.08.2008 року № 446), Методичні рекомендації “Здійснення контролю за дотриманням радіаційно-гігієнічних параметрів у будівництві” (наказ МОЗ від 29.12.2007 року № 883), розроблено та затверджено гігієнічні нормативи “Рівні звільнення радіоактивних матеріалів від регулюючого контролю”.
Вертикальна міграція радіонуклідів у ґрунті сьогодні така, що переважна частина їх не досягла водоносних горизонтів, тому водна компонента не відіграє істотного впливу на дозоутворення.
Враховуючи, що більш ніж 80 % площі лісів українського Полісся зазнали значного забруднення, деревина та продукція із деревини потребує проведення радіаційного контролю, щоб не допустити проникнення радіонуклідів із продукцією із деревини в будівлі.
Сучасна ситуація не залишає Україні іншого шляху, ніж подальше розгортання повного ядерно-паливного циклу та розширення застосування ядерної енергії. Проте розвиток галузі можливий тільки при застосуванні міжнародно-визнаних технологій та досвіду радіаційного медичного захисту населення.
Такий досвід в Україні отримано під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, цей досвід є унікальним для всього світу і є пріоритетним міжнародним надбанням України.
М. М. Бонтей, завідуючий радіологічним відділом СЕС
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.