З 14 лютого до 20 квітня 2011 року в Первомайську серед учнівської молоді проводиться міський етап обласного конкурсу “Літопис нашої пам’яті”, присвяченого Дню Перемоги.
З 14 лютого до 20 квітня 2011 року в Первомайську серед учнівської молоді проводиться міський етап обласного конкурсу “Літопис нашої пам’яті”, присвяченого Дню Перемоги.
З кожним роком віддаляються події однієї з найкровопролитніших, найжорстокіших війн, яких зазнало людство. Молодому поколінню українців важко уявити справжні масштаби втрат – людських, економічних, культурних, соціальних – безжалісне колесо війни, прокотившись Україною, залишило по собі катастрофічні наслідки. Мужність, відвага, сила духу воїнів, що врятували світ від фашизму, – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок – бути гідними життєвого подвигу ветеранів війни, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі, пам’ятати ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир, за надану можливість нащадкам жити, народжувати і виховувати дітей.
Тож мета оголошеного конкурсу – формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, виховання школярів у дусі поваги до подвигу народу у Великій Вітчизняній війні, національної гідності, збереження і відновлення історичної правди, привернення уваги підростаючого покоління до реальних історичних фактів життя людей у воєнні роки, виявлення літературних та творчих здібностей обдарованої учнівської молоді.
Конкурс проводиться під егідою Партії регіонів з нагоди відзначення 56‑ї річниці Перемоги народів Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні.
В журі конкурсу – заступник міського голови В. Трянова, методист управління освіти Л. І. Відмиш, військовий комісар А. Бичков, головний редактор телеканалу “Твій Всесвіт” І. Зозуля, голова ради ветеранів Г. Кобзаренко, головний редактор газети “Вісник Первомайська” Л. Мартинова, начальник управління освіти Г. Остапенко, директор ЗОШ № 17 Т. Плотнікова, старший викладач кафедри загальних дисциплін Первомайського інституту ОНУ ім. Мечникова Н. Терещенко, член Партії регіонів Ж. Юденкова.
На розгляд журі вже представлено 23 дитячі роботи різноманітних жанрів – вірші, есе, перекази, нариси, оповідання художнього, історичного, публіцистичного спрямування. Але одна з умов – обов’язково в основу твору повинні бути покладені реальні факти й події, пов’язані з Великою Вітчизняною війною, які мали місце у житті рідних, близьких, знайомих.
На сьогодні вже відібрано кращі дитячі твори, які й пропонуємо увазі читачів у рубриці “Літопис нашої пам’яті”.
•••
Над моєю головою небо синє, Мирне сонце сяє угорі. Все співає і живе для мене, Все радіє і цвіте в мені! Щоб сьогодні жив і був щасливим, Щоб в гаях співали солов’ї, Уклонюся головам я сивим, Що здобули мир на цій землі. Уклонюсь і тим, які назавжди Залишились у сирій землі, Що загинули в боях не марно, А заради щастя на землі. Пропливають роки, ніби ріки, Пролітають в небі журавлі, Але пам’ять про роки буремні Буде жити в серці назавжди!
Максим Болюбаш, учень ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, 8‑Б клас
За життя на землі!
Я маленька дівчинка. Мені 10 років. Я не знаю, що таке війна. Одного разу моя мама дивилася фільм про війну. Вона сиділа і плакала, а я не розуміла чому, я сіла поряд і стала дивитися фільм…
Горіли села, маленьких дітей кидали у вогонь. Діти пухли з голоду, билися за кусник хліба. Німці вбивали як дорослих, так і дітей, горіла вся наша земля!
Мені стало страшно! Я думала про війну, про свою бабусю, яка пережила цей жах.
Коли почалася Велика Вітчизняна війна, моїй бабусі Раї було 3 роки. Мій прадід Максим пішов воювати в перший день війни. Дома залишились маленькі діти. Коли в село прийшли німці, моя прабабуся заховала дітей у льосі, де їх не знайшли. Діти були голодні й хотіли їсти. Вночі прабабуся вилізла з льоху і повзла на город. Вона рвала моркву, буряк, рила картоплю і цим годувала дітей.
Німці спалили половину села і пішли далі. Прабабуся з дітьми вилізла з льоху і злякалась того, що побачила. Горіли будинки сусідів. На землі лежали вбиті люди. Хати, які не згоріли, були пограбовані. Повітря пахло смертю і горем. Прабабуся плакала над тими, кого вбили. Потім з іншими жінками хоронила цих людей.
Війна була довга. Прабабуся з дітьми вижила. Мій прадід Максим дійшов до Берліну. Він отримав багато нагород: орден Червоної Зірки, орден “За мужність” і багато медалей.
В одному бою був контужений, потрапив у полон до німців, втік із німецького концтабору в Польщі. Він вижив. Але все життя пам’ятав війну. Коли діти і внуки прохали, щоб він розповів про війну, прадід тільки гірко плакав і мовчав.
Я знаю свого прадідуся тільки по фото. В день Пам’яті ми приходимо на його могилу з квітами. Мама й бабуся плачуть. Тепер я розумію, чому.
Я дуже вдячна прадідусю за сонце над головою, за чисте небо, за моє світле дитинство.
Я дякую своїй прабабусі за те, що вона зберегла життя моєї бабусі Раї, я значить, і життя мамі і мені.
Я маленька дівчинка, і я не хочу війни!
Аліна Гонтарук, учениця 4‑Б класу Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Підготувала до друку Т. Олексієва
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.