Небагато знайдеться в наш час людей, які в такому поважному віці не спочивають на лаврах свого героїчного життя, а щоденно невтомно працюють на благо народу, доносячи до нас, молодого покоління, історію рідного краю, своєї держави. Нагадаю, що Микола Силович – учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденом Червоної Зірки та багатьма медалями, ветеран педагогічної праці, історик, дослідник, письменник, автор численних історичних книг.
Небагато знайдеться в наш час людей, які в такому поважному віці не спочивають на лаврах свого героїчного життя, а щоденно невтомно працюють на благо народу, доносячи до нас, молодого покоління, історію рідного краю, своєї держави. Нагадаю, що Микола Силович – учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденом Червоної Зірки та багатьма медалями, ветеран педагогічної праці, історик, дослідник, письменник, автор численних історичних книг.
Книги Миколи Силовича промовляють до нас. “Купіль материнська”, “Урочище Катеринка”, “Розбурхана Ятрань”, “Не було щастя зранку”, “Оточення вогневе”… Вони відомі не лише в Україні, а й за її межами. Книги розповідають про важку долю українського села періодів розкуркулення селянства, Голодомору, років Великої Вітчизняної війни, адже їх персонажі – кожен людина та водночас жива історія. Героїзм, мужність, незламність, сила духу та віра – основна тема творів автора. Війна вбивала і калічила, руйнувала особисте щастя, сім’ї, забирала рідних, але не зламала патріотичного духу героїв Кримки, Катеринки, підпільників, селян, солдатів та офіцерів, захисників Первомайщини.
Бібліотекарі переказували й аналізували оповідання й повісті, в яких розкрито внутрішній світ персонажів, причини і наслідки багатьох вчинків, проводили глибокий психологічний аналіз. За словами Миколи Силовича, багатьох із своїх героїв він знав особисто, з деякими підтримує стосунки й досі.
“Оточення вогневе” – книга, яка розповідає про подвиг та трагедію двох радянських армій, оточених в урочищі Зелена Брама (береги Приятрання, Південного Бугу, Синюхи) у серпні 1941 року, а також про подальшу долю воїнів, які після оточення залишилися на окупованій території і продовжували боротьбу проти загарбників. Одна із останніх його літературних робіт – “Розбурхана Ятрань”. Повісті, які увійшли до збірки, є логічним продовженням попередньої книги автора – “Оточення вогневе”. Автор описує події воєнного лихоліття, що відбувалися на його батьківщині – в Приятранні. Книга присвячена 65‑річчю визволення України від німецько-фашистської окупації.
Микола Силович подякував бібліотекарям за обговорення книг і презентував книги “Розбурхана Ятрань” і “Оточення вогневе” (вийшла нещодавно російською мовою).
Ось що розповідає сам автор книг: “Книга “Оточення вогневе” видана у 2006 році, вийшла при належній організаційній допомозі мого щирого товариша, ветерана Василя Степановича Шурка. Багато разів нам доводилося боротися за те, щоб ця книжка побачила світ. Після її виходу виявилося, що вона потребує продовження. Цим продовженням стала “Розбурхана Ятрань”. Поширювалася ця книга в тих населених пунктах, де проходили бої партизанських загонів. Ці книги є в бібліотеках району та міста, але довідавшись, що в місті є три бібліотечні філіали, ми вирішили подарувати книги і їм. Я сьогодні не лише презентую книгу “Розбурхана Ятрань”, але й друге видання книги “Оточення вогневе”, яке вийшло нещодавно російською мовою і має назву “Огневое окружение”. Справа в тому, що книга “Оточення вогневе” потрапила в російські регіони. Там її прочитали, люди знайшли, що їх діди, батьки, рідні воювали в Зеленій Брамі й там загинули або пропали без вісті. Почали писати мені, що хотіли б, щоб книга вийшла російською мовою і дійшла до них. Ми з головою районної ради ветеранів подумали і взяли цю важку справу на себе, відшукали спонсорів. А спонсорами виступили ті самі люди з Росії – Ірина Ізотова, бізнесмен із Москви, вона повністю оплатила всі витрати. Надійшли кошти, і книга була видана, за що цим людям велика подяка”.
Нагадаю, що Микола Силович своїх книг не продає, а їх дарує бібліотекам, школам, друзям. Тож коли ним було написано листи до обласних бібліотек тих областей, де проходили бої 6‑ї та 12‑ї армій, про те, що автор надішле безкоштовно певну кількість книг для того, щоб розмістити їх у районних та міських бібліотеках, книгу замовили Вінницька, Черкаська, Кіровоградська області. А в Миколаївській не знайшлося коштів… Хоча оплатити потрібно було лише пересилку книг, а це всього 1 грн. за 1 екземпляр. Здається, не в коштах справа, а в непатріотичності, безвідповідальності, патологічно брехливій бюрократичній номенклатурі, яка іменує себе інтелігенцією. Звичайно, всі присутні були обурені до глибини душі.
Як Микола Силович у свої більш ніж 90‑то встигає працювати над книгами, архівними документами, виступати в місті, районі, брати участь у всіх патріотичних заходах Первомайщини? Ці та інші запитання були адресовані людині великої сили духу, гуманісту і патріоту – М. С. Ковальчуку, від якого ми всі чекаємо нових оповідань, книг, розповідей, нових зустрічей. А читачам радимо познайомитися з новими працями автора.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.