Первомайському Центру культури та дозвілля присвоєне ім’я Єфросинії Пилипівни Зарницької (1867-1936) – видатної актриси, прославленої учениці Марка Кропивницького, яка в 1920‑1921 та 1931‑1932 роках жила у селі Катеринці на Первомайщині, а в 1932‑1936 роках – у Первомайську, де і померла 30 червня 1936 року.
Первомайському Центру культури та дозвілля присвоєне ім’я Єфросинії Пилипівни Зарницької (1867-1936) – видатної актриси, прославленої учениці Марка Кропивницького, яка в 1920‑1921 та 1931‑1932 роках жила у селі Катеринці на Первомайщині, а в 1932‑1936 роках – у Первомайську, де і померла 30 червня 1936 року.
6 та 7 листопада в міському Центрі культури та дозвілля ім. Є. Зарницької відбувся регіональний фестиваль народних та аматорських театральних колективів. Цей фестиваль із обласного переростає в регіональний, але, на жаль, із багатьох запрошених областей прибули лише гості з Кіровоградщини. Всього у дводенній програмі взяли участь 14 колективів. Це народний театр “Бумеранг” Врадіївського району, керівник В. Гензеська; театр “Дарунок неба” Жовтневого району м. Миколаєва, керівник В. Смірнов; народний театр Олександрійського палацу культури “Світлопольський” (Кіровоградщина), керівник Ю. Дзбановський; народний театр “Веселі забави” Вільшанського районного будинку культури (Кіровоградщина), керівник О. Лановенко; народний театр “Віват” м. Вознесенська, керівник І. Каракатько; Миколаївський народний молодіжний театр “Стук”, керівник А. Свистун; драматичний колектив Веселинівського району, керівник А. Троянович; народний колектив “Факел” Вознесенського району, керівник О. Шоломон; народний театр естради Вознесенського району, керівник О. Подгайко; театральний колектив Доманівського району, керівник І. Коршенко; сільський театральний колектив с. Іванівки, керівник О. Романчук; Софіївська театральна студія “Намистини”, керівник О. Телятник; Первомайський народний театр юного глядача “Лицедії”, керівник Ольга Толстова; драматичний гурток Дитячо-юнацького центру національного відродження, керівник Т. Гаврилюк.
В журі фестивалю були головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Тамара Андрієвська, заступник директора Миколаївського державного вищого училища культури Сергій Мицик, директор Миколаївського ОЦНТ, заслужена артистка України Наталія Баштова, заступник директора по роботі з художніми колективами обласного Палацу культури, Заслужений працівник культури України Денис Акманов та інші.
Тамара Василівна Андрієвська: “Участь у фестивалі взяли 14 колективів, 2 колективи – з Кіровоградської області, інші – з Миколаївщини. Ми задумали цього року проводити фестиваль як регіональний. Були направлені запрошення управління культури в Одеську, Херсонську, Кіровоградську, Черкаську, Вінницьку, Дніпропетровську області. Але на сьогоднішній день приїхали лише кіровоградці. Думаю, що фестиваль буде розвиватися, тому що він має перерости існуючі рамки. У нас в області проходить ряд фестивалів, які мають всеукраїнський рівень. Це Всеукраїнський фестиваль “Від Гіпаніса до Борисфена”, який щорічно проходить наприкінці червня в м. Очакові. Цього року на ньому була представлена широка фестивальна палітра, в якій взяли участь і захід, і схід, і південь, і центр України. Є у нас фестивалі аматорських колективів, дитячих колективів. Фестиваль ім. Є. Зарницької передбачає і участь народних колективів, і аматорських, які лише починають свою діяльність. Хочеться сподіватися, що в майбутньому він буде розвиватися. Не всі колективи, представлені сьогодні, показали відповідний рівень, але є дуже цікаві колективи. Хочеться відзначити, зокрема, Театр юного глядача, колектив ДЮЦНВ, які показали гарний рівень. Непогано були представлені колективи району – с. Софіївки та с. Іванівки. 2 колективи приїхали з Миколаєва, зокрема театр “Стук” – знаний колектив, який очолює Артем Свистун. Щодо критеріїв, які враховувалися при оцінюванні за п’ятибальною шкалою, то це акторська майстерність, сценографія, режисура та музичне оформлення”.
На запитання, в чому причина відсутності інших колективів, Тамара Василівна відповіла наступне: “Сьогодні ще не всі мають можливість приїхати через фінансові труднощі, проблеми з транспортом. Зокрема, багато колективів не приїхали не тому, що не мають що показати, а через неузгодженість питань із ДАІ та залізницею. Не завжди вдається вирішити й технічні проблеми. Хоча у нас в області 16 театральних колективів носять звання народного, це успішні колективи, які показують високий мистецький рівень і хотілося б, щоб всі мали змогу відвідувати такі фестивалі. Театральний фестиваль в Очакові приваблює тим, що відбувається влітку, люди приїздять і мають змогу відпочити на морі. Зал на 600 місць буквально розривається. На жаль, тут ми не побачили широкої глядацької аудиторії, яка б оцінила те, що привезли колективи”.
Щодо підсумків, то гран-прі фестивалю отримав Миколаївський театр “Стук” з живими скульптурами, два головних призи Єфросинії Зарницької отримали наш ТЮГ “Лицедії” та театр з Олександрії. До речі, головний приз за роль другого плану дістався первомайцю – неперевершеному Кирилу Ганіну, з чим ми його та Ольгу Толстову від щирого серця вітаємо. Додам, що ТЮГ представив музичну комедію “Багатий наречений”, режисер – О. Толстова, музика – В. Харченка, художник – І. Андрієнко.
Нас, звичайно, більше хвилювали враження журі від виступу первомайських колективів. Тамара Василівна відзначила гарну роботу обох наших учасників – ТЮГу та гуртка ДЮЦНВ. “Журі відзначило роботу Кирила Ганіна, сьогодні він отримає диплом за кращу роль другого плану, це вже є визнання. Ми говорили про те, що це дуже перспективний юнак, яскравий, мені здається, що викладачі училища культури були б раді отримати такого студента. Він міг би себе розкрити в будь-якому театральному училищі, у нього все попереду. Це та сцена, з якої пішли Олександр Шпильовий та інші, це сцена, яка знала Вінграновського, ми згадували Єлизавету Іванівну Гусарову, чиї вистави були вищого рівня, ніж професійних колективів. Найчесніше, що ми могли зробити для великої актриси Зарницької – це започаткувати фестиваль ім. Є. Зарницької, що є найкращим вшануванням її пам’яті”, – завершила Тамара Василівна і висловила слова вдячності міському голові Людмилі Дромашко за те, що були створені відповідні умови для конкурсантів та членів журі, та за велику увагу, яку мер приділяє галузі культури міста. Слова подяки прозвучали також на адресу керівництва міського Центру культури та управління культури.
“Спасибі первомайським глядачам та театралам за те, що вшановують пам’ять Єфросинії Зарницької, керівникам, які прищеплюють любов до театру дітям”, – сказав володар гран-прі, керівник театру “Стук” Артем Свистун. До речі, мистецтво живих скульптур було вперше представлено в нашому місті та справило величезне враження на глядачів.
Від міського управління культури журі конкурсу отримало в подарунок годинник, що буде відлічувати години до наступного фестивалю. А ми, глядачі, які отримали масу задоволення від виступів колективів, чекаємо нових ідей, нових вистав, нових зустрічей.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.