Добігає кінця передвиборчий етап політичних перегонів місцевих виборів, які мають завершитись обранням мерів, депутатів міських та обласних рад. Етап звітів, солодких обіцянок та пафосних лозунгів. Але обіцяти – не значить одружитися, стверджує народна мудрість. Сьогодні людям потрібна правдива, неприкрашена популістськими прийомами картина життя країни і кожного міста зокрема. Народ вдосталь ситий базіканням “народолюбців”, завдяки яким ми вже 19 років тупцюємо на місці, бо як кажуть: “Одна маленька справа краще за 100 великих обіцянок”.
Добігає кінця передвиборчий етап політичних перегонів місцевих виборів, які мають завершитись обранням мерів, депутатів міських та обласних рад. Етап звітів, солодких обіцянок та пафосних лозунгів. Але обіцяти – не значить одружитися, стверджує народна мудрість. Сьогодні людям потрібна правдива, неприкрашена популістськими прийомами картина життя країни і кожного міста зокрема. Народ вдосталь ситий базіканням “народолюбців”, завдяки яким ми вже 19 років тупцюємо на місці, бо як кажуть: “Одна маленька справа краще за 100 великих обіцянок”.
На посаду міського голови в нашому місті балотується 6 кандидатів. Серед них – діючий міський голова Людмила Григорівна Дромашко. З нею ми спілкувалися напередодні важливої для країни та міста події – виборів-2010.
Отже, Людмила Григорівна Дромашко – міський голова з 2008 року. За освітою – економіст, трудова діяльність тісно пов’язана із заводом “Фрегат”, щодо громадської діяльності: з 1998 по 2008 – депутат Первомайської міської ради, член Партії регіонів. Але, перш за все, Людмила Григорівна – мешканка Первомайська, особистість, жінка. Тому й почнемо ми з особистих запитань.
Людмило Григорівно, звісно, робота на керівній посаді – це постійна зайнятість, і все ж, яка Людмила Дромашко поза роботою? Чим захоплюється, про що мріє, які якості цінує в людях?
Так, ця посада забирає майже весь вільний час, але враховуючи, що я – жінка і маю сім’ю, то повинна виконувати всі обов’язки, покладені на жінку, для цих обов’язків у мене залишається ніч. І хоча не все вдається зробити так, як цього хочеться, але люблю порядок у всьому, тож стараюся, щоб мені не було соромно, якщо хтось завітає в мою оселю. У мене є друзі, тому знаходжу час із ними зустрітися й поспілкуватися. Дуже люблю готувати, із задоволенням йду на кухню експериментувати. Цього року також варила варення, тому на Масляну обов’язково пригощу бажаючих. Дуже люблю квіти, багато читаю, особливо періодичної та історичної літератури. Крім того, перечитую масу інформації, потрібної для роботи. Ми отримуємо новий дуже цікавий журнал – “Місцеве самоврядування”, який вийшов на підтримку органів місцевого самоврядування, там можна отримати відповіді на ті питання, які сьогодні турбують громаду. Взагалі, користуюся газетами і журналами більше, ніж інтернетом, хоча знаходжу багато корисної інформації і в ньому, особливо, що стосується сценаріїв та організації різноманітних заходів у нашому місті. Хочеться, щоб кожного разу було щось нове, але не втрачалися і раніше започатковані традиції. Найбільше ціную в людях чесність та відвертість. Посади, на яких вам довелося працювати, не зовсім жіночі. Важко бути жінкою-керівником, жінкою-лідером? Дійсно, починаючи з роботи на “Фрегаті”, а машинобудування і є більш чоловічою роботою, мені довелося працювати на не зовсім жіночих посадах. Але не відчувала важкості, у мене батько був керівником, тож багато рис характеру саме від нього. Посаді міського голови притаманна жорсткість характеру, принциповість, тому що в іншому випадку, як кажуть в народі: “Будеш гірким – виплюнуть, будеш солодким – злижуть”, і тут потрібно весь час знаходити золоту середину, щоб бути вимогливим, в першу чергу, до себе та підлеглих і разом з тим, щоб ти був людиною, яку б не боялися, а поважали.
Що спонукало вас піти в політику?
Небайдужість. Із самого дитинства займалася громадською діяльністю – починаючи з ланкової і закінчуючи секретарем комсомольської організації. У вузі дещо відійшла від громадської діяльності, але під час роботи на заводі “Фрегат”, знову була секретарем комсомольської організації. У 2001 році мені запропонували створити в місті осередок Партії регіонів, так ми разом із своїми друзями-однодумцями побудували організацію, яка на сьогодні складає 4 тисячі членів. Мені пощастило в житті, що поруч були люди легкі на підйом, які об’єднувалися для роботи, для певної мети, і як результат – наша працездатна команда, якою я пишаюся! В ній поєднані і молодість, і мудрість, і досвідченість. Тобто це не якась організація, що з’являється лише на вибори, а перевірена часом, яка працює і бере на себе відповідальність. Ви бачили, що протягом цієї каденції наш депутатський корпус виходив із сесійної зали з вирішеними питаннями, адже всі розуміли, що відповідають за кожне рішення, яке приймають. Ми – команда конкретних дій, а не обіцянок, а це в роботі – головне.
Чим відрізняється ця передвиборча кампанія від попередньої, яку вам теж довелося пройти? Які її особливості?
По-перше, вона базується на новому Законі про вибори, це щодо депутатського корпусу. Як для виборів міського голови, то законодавство практично не змінилося. Але мені здається, що спілкування опонентів, які йшли на минулі вибори, було більш людянішим. На жаль, в цьогорічній кампанії набагато більше бруду.
Ваші опоненти в передвиборчих програмах озвучують такі нереальні й нездійснені обіцянки, як-от: підняти пенсії та зарплати, дати людям роботу, побудувати доступне житло або звільнити чиновників… Більшість цих питань не в компетенції міського голови. Чи не боїтеся ви, що такі безглузді обіцянки знайдуть підтримку у тих громадян, які не дуже розуміються на законах та політиці?
Якщо боятися, то не треба йти на цю посаду. Я розумію, що від влади завжди важче йти на вибори, ніж від опозиції, тому що людина, яка не працювала і не показала себе в роботі, може обіцяти що завгодно, присмачуючи всілякими витягами, але я йду на вибори з тим багажем зробленого, що мені вдалося за неповні два роки. І люди бачать мої конкретні справи, мають можливість оцінити, наскільки слова розходяться з ділом. Я не даю обіцянок, які не зможу потім виконати. Не тому, що не хочу їх здійснювати, а тому, що у міського голови багато обов’язків, але мало повноважень, а люди, які приходять до мера, не завжди знайомі з юридичними та економічними законами і вимагають своє, бо міський голова – це людина, до якої йдуть з будь-яких питань. Під час особистих прийомів зустрічаюся з людьми і знаю, що їх цікавить і пенсія, і заробітна плата, і податки, але це не в компетенції міського голови. Міська влада повинна ініціювати звернення до вищестоящих органів із питань, які турбують сьогодні громаду, але вплинути на ціни на ліки чи на розмір пенсій важелів міська влада не має. Це не означає, що ми повинні опустити руки та плисти за течією, потрібно відпрацьовувати такі правила гри на своїй території в межах своїх повноважень, які будуть працювати на покращення життя громади. Для цього потрібні фінансовий ресурс, кадровий та економічне обґрунтування. Наприклад, ми побудуємо комунальну аптеку, а розширена мережа приватних аптек швидко відреагує на цінову політику і скине 10‑15 копійок вартості ліків. У результаті, комунальна аптека залишиться збитковою, нею не будуть користуватися, вона не зможе конкурувати з приватними аптеками. Тож я вважаю ефективнішим надання адресної допомоги людям, які її потребують.
За два роки вашого головування зроблено багато, і люди це бачать. А за які нездійснені кроки болить душа?
Дійсно, у місті є такі проблеми, які є в кожному місті країни, які цікавлять кожен мікрорайон і кожного мешканця. Це дороги, освітлення міста, рух автотранспорту. Мене, насамперед, не влаштовує стан доріг, і я дуже хочу, щоб ситуація змінилася, але, на жаль, цього року не було отримано жодної копійки коштів допомоги з обласного бюджету. Вирішувалися питання, які більш нагальні в обласному центрі. Це, перш за все, будівництво нової дороги Одеса – Миколаїв, яка довгий період перебувала в жахливому стані. Взагалі, більше уваги приділялося дорогам міжміського сполучення. І вони сьогодні дійсно змінилися, стали комфортнішими. Я сподіваюся, що наступного року ми матимемо допомогу з обласного бюджету, адже до цього часу дороги, які повинні бути державною власністю, знаходяться на балансі комунальної власності, і багато коштів витрачається нами на їх утримання. Якщо це питання вирішиться позитивно, ми матимемо можливість кошти, які направлялися на дороги центрального сполучення, перенести для використання на внутрішньоміські дороги. Можна багато питань вирішувати за рахунок внутрішнього займу і кредитування, але в тому випадку, коли в державі буде стабільність, тому що нестабільність породжує дуже високі банківські відсотки, які для міського бюджету непідйомні. Наприклад, якщо брати кредити на будівництво доріг, необхідно мінімум 5 млн. грн., а податків від власників транспортних засобів збирається щорічно не більше 1,5 млн. Тобто кошти потрібно буде акумулювати протягом 5 років, тож якщо брати їх під 26 %, то практично за 5 років потрібно буде віддати суму більшу, ніж сума кредиту. А це нереально, тож потрібна державна програма, яка дасть пільговий відсоток для того, щоб підтримати місцеве самоврядування. Що стосується освітлення, то тут необхідне використання енергоощадних технологій, просто розвішані ліхтарики приведуть “в нікуди”, тому що сьогодні немає світла, а завтра буде світло, а не буде чим за нього платити.
Електронні ЗМІ стверджують, що деякі непопулярні соціальні кроки регіоналів призвели до зниження рейтингу Партії регіонів та її лідера. Чи не стане це результатом зниження кількості голосів на підтримку регіоналів, які балотуються?
Те, що відбувається сьогодні в державі, свідчить, що ми дійшли критичної межі й так далі сьогодні жити не можна. У справі перебудування на краще завжди бувають незручності. Це як в ремонті, коли людина відчуває дискомфорт від безладу під час ремонтних робіт, особливо якщо проживає в цій квартирі, зате потім насолоджується новим гарним приміщенням. Так і в країні – непопулярні дії дійсно викликають невдоволення, але все залежить від того, наскільки правдиву інформацію отримують люди. Спілкуючись з людьми, я відчуваю, що велика кількість громадян розуміє, що побудувати рай за один день неможливо. Якщо брати наше місто, то допоки потужно не запрацюють наші великі підприємства, не наростять обсяги виробництва, люди не будуть працювати і отримувати надійну заробітну плату, то проблеми міста буде дуже важко вирішувати, тому що 75 %-ий дотаційний бюджет не дає нам можливості для розвитку. Я розумію незадоволення частини підприємців, які прожили цей період разом зі мною, але нам би не вдалося зробити стільки в місті, якби ми не йшли на такі міри. Упорядкування з землею на сьогоднішній день – практично завершена процедура. Нам вдалося за рахунок додаткових надходжень від податку на землю вирішити багато питань. А питань дійсно багато, і кожного разу доводиться балансувати між комунальною сферою, освітою, культурою, спортом. І треба вибирати золоту середину, щоб залатати найпроблемніші місця. Найбільш проблемне місце в державі сьогодні – сфера ЖКГ. Практично ні в кого до нього не доходили руки, але сьогодні прийнято ряд програм на рівні держави, направлених на розвиток та модернізацію ЖКГ. Рейтинг Партії регіонів – це, звичайно, рейтинг і нашої роботи, тому що ми – одна команда, але я знаю, що дуже скоро українці відчують правильність прийнятих рішень.
Ви зустрічаєтеся з виборцями, можете спрогнозувати, чи прийдуть вони на вибори? Які питання вам ставлять найчастіше?
На жаль, люди у нас інертні. Я на всіх зустрічах звертаюся і кажу: “Давайте вирішувати проблеми разом”. А отримуємо наступне. Всі мовчать, депутати приймають певне рішення, і тут починаються невдоволення, галас та критика. Я думаю, що причина і в тому, що ми мало спілкуємося з людьми. А з прийняттям нового закону, депутати-мажоритарники будуть зв’язком між владою і людьми, і таким чином ми розбудимо народ. Багато мешканців є по місту, які навіть не знають, що будуть вибори. Певно, що всі вже й втомилися від виборів, але сподіваюся, що більшість все ж таки прийде зробити свій вибір 31 жовтня. Щодо питань, які ставлять городяни, це все ті ж дороги, освітлення, житлово-комунальні послуги – той перелік, який неможливо виконати через обмежений фінансовий ресурс. Але є питання, які не потребують значних фінансових внесень, просто потрібно працювати, а чиновникам – більше звертати уваги на людей. Я інколи думаю – вибори не завадили б щорічні, щоб кожен депутат, перед тим як зайти до сесійної зали, допоміг би людям на своїй дільниці.
Часто озвучуються звинувачення щодо роздачі виконкомом земельних ділянок “своїм людям”…
Це неправда, останні півтора року було заблоковано тимчасове положення щодо умов проведення конкурсу для надання землі в оренду чи на викуп, тож жодних дій із землею по місту не проводилося. Що стосується виділення земельних ділянок, то видавалися дозволи на спорудження малих архітектурних форм. Людина подавала заяву, працювала комісія, і жодного питання, яке б ми не вирішили на користь підприємця, не було. Коли ж проводилися конкурси, то були оголошення в газетах, на сайті міста, і всі бажаючі мали можливість брати участь.
Ми часто говоримо про проблеми людей похилого віку, а тим часом молодь продовжує покидати місто.
Дійсно, шкода, що молодь від’їжджає до інших місць, але часом важко зрозуміти, чого саме хоче молодь. Є молоді люди, які сьогодні приходять до нас, прагнуть попрацювати з владою, вносити пропозиції, але їх мало. Я ставлю молодим людям питання: “А що б ви хотіли?” Вони не можуть дати однозначної відповіді. Ми намагалися запрошувати до нас сучасні групи, хотіли, щоб серед молоді був лідер, який міг би об’єднати, донести до влади їх прохання, але все марно. У нас відбувся міський етап конкурсу “Регіони мають таланти”, який пройшов по всій області. В інших районних центрах людей була маса, у нас, крім конкурсантів, нікого не було. Або в Первомайську діти мають більше можливостей через розгалужену систему позашкільних закладів долучатися до мистецтв і їм цього вистачає, або на це інша причина. Але знову ж таки, це діти шкільного віку, а що стосується студентства, то основна причина відтоку з міста – відсутність роботи, і це питання потрібно вирішувати як на рівні держави, так і на рівні міста.
У разі вашої перемоги ви будете робити зміни в складі вашої команди чи ні?
У мене сьогодні сильна професійна команда, тож міняти її я не збираюся. Це не так просто – створити команду, вона повинна спрацюватися, а для цього потрібен час. Сьогодні кожен член команди здатен замінити іншого на випадок відрядження, хвороби, а це дуже важливо в роботі.
Яким, на ваш погляд, повинен бути ідеальний міський голова?
Це толерантний, комунікабельний, авторитетний лідер із достатнім життєвим досвідом управлінської діяльності, в т. ч. в органах місцевого самоврядування. Володіє залізною витримкою, волею та величезною працездатністю, освічений, вимогливий до себе та підлеглих, здатний підібрати високопрофесійну команду, об’єднати та націлити її на вирішення самих складних завдань для добробуту міської громади і конкретної людини.
Що б ви побажали виборцям та опонентам?
Всім громадянам міста бажаю здоров’я, впевненості у завтрашньому дні, і прийти 31 жовтня на вибори, щоб зробити свій вибір, а опонентам – успіхів, тому що кожна людина, яка прагне прийти на цю посаду, прагне зробити краще для міста, але бажаю їм вести боротьбу чесно, без бруду і неправдивих звинувачень.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.