Цікава, але, водночас, і складна робота директора інституту – до нього прагнуть потрапити на прийом всі, кому необхідно вирішити найскладніші виробничі чи особисті питання. Про обсяг цієї роботи може свідчити хоча б така цифра: за останні декілька місяців кандидат технічних наук С. М. Доценко прийняв як директор Первомайського політехнічного інституту понад сотню студентів, батьків і співробітників. Майже всі заяви і прохання знайшли позитивне рішення. Незважаючи на такий щільний графік роботи, Сергій Михайлович охоче відгукнувся на пропозицію висунути свою кандидатуру на депутата міської ради в мажоритарному окрузі № 21 від Партії регіонів.
Цікава, але, водночас, і складна робота директора інституту – до нього прагнуть потрапити на прийом всі, кому необхідно вирішити найскладніші виробничі чи особисті питання. Про обсяг цієї роботи може свідчити хоча б така цифра: за останні декілька місяців кандидат технічних наук С. М. Доценко прийняв як директор Первомайського політехнічного інституту понад сотню студентів, батьків і співробітників. Майже всі заяви і прохання знайшли позитивне рішення. Незважаючи на такий щільний графік роботи, Сергій Михайлович охоче відгукнувся на пропозицію висунути свою кандидатуру на депутата міської ради в мажоритарному окрузі № 21 від Партії регіонів.
Шановний Сергію Михайловичу, рік, що минає, був, без перебільшення, переломним у вашому житті: колектив одного з провідних вузів нашого міста обрав вас своїм директором. Це результат вашої особистої роботи?
Вже 20 років, як моя робота перетворилась у справу всього мого життя. Але буде не об’єктивно стверджувати, що це тільки мої заслуги. Я працюю в чудовому колективі, який увесь час знаходиться у творчому пошуку задля підняття рейтингу навчального закладу. А рейтинг вузу – це матеріальна база, науково-педагогічний склад, наукова робота, кількість студентів, регіональне представництво навчального закладу (чи він суто регіональний, чи, навпаки, у ньому навчаються студенти з різних регіонів країни) і, нарешті, відсоток випускників, які працевлаштовуються з дипломом даного вузу. Тому, як людина-максималіст, я вважаю, що за цими показниками ми почуваємося досить впевнено. Ще хочу зазначити, що я і весь колектив Первомайського політехнічного інституту в своїй роботі відчуваємо суттєву підтримку з боку місцевих органів влади, яка добре розуміє необхідність існування нашого вузу. Тому ми ведемо широку співпрацю з міськвиконкомом, з мером міста Л. Г. Дромашко, з райдержадміністрацією, з керівниками і колективами провідних підприємств і установ міста. А щоб бути причетним до всіх справ і впливати на перебіг подій у місті, я прийняв рішення висунути свою кандидатуру в депутати міської ради.
Сергію Михайловичу, ви сказали, що широко співпрацюєте з представництвами міської влади. А в чому саме можна побачити результати цієї співпраці?
У минулому році до Дня міста співробітники інституту допомагали облаштовувати міський стадіон: монтували газон на ігровому полі, збирали добровільні пожертви на придбання стадіонних стільців, організовували виступ спортивної колони на відкриття стадіону. Студенти інституту завжди беруть участь в облаштуванні парку ім. Петровського та вулиці Одеської, вже багато років доглядають Сквер воїнів-інтернаціоналістів, не забувають про літніх людей, про учасників Великої Вітчизняної війни.
Волонтерська організація вузу, в яку, до речі, входять не тільки студенти, опікується життям і проблемами багатьох верств населення міста, які потребують уваги: ветерани війни та праці, діти війни та діти міського притулку, малозабезпечені люди, що потребують допомоги. Наші волонтери проводять різні акції: збирають речі, продукти, гроші, влаштовують мистецькі виступи. Так, до 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні силами студентського самоврядування був влаштований великий концерт, запрошені були учасники бойових дій, які із задоволенням поспілкувалися з молоддю. Студенти рознесли подарунки і привітання до тих колишніх солдат, які, на жаль, вже не можуть самостійно відходити далеко від дому.
До речі, нещодавно, до 17 жовтня – Міжнародного дня боротьби з бідністю – в стінах інституту проходила акція “Милосердя”, під час якої студенти збирали допомогу для малозабезпечених людей. Ця допомога через міський центр соціальних служб для сім’ї та молоді, з яким теж багато років співпрацює політехнічний інститут, потрапила до нужденних людей.
Сергію Михайловичу, не так давно для всіх ВНЗ країни закінчилася “гаряча пора” вступу до навчальних закладів. Цьогорічна вступна кампанія була специфічною і непростою. А які результати прийому студентів до політехнічного інституту та коледжу в 2010 році?
На денну форму навчання до коледжу було прийнято 371 особу, на заочну форму – 178 осіб. У порівнянні з попереднім роком загальне збільшення – на 160 осіб. Були збільшенні обсяги державного замовлення із 120 до 140 осіб. На денну форму навчання до інституту було прийнято 175 осіб, а на заочну форму – 148 осіб. Ми вперше здійснювали набір на напрям “Теплоенергетика” – дена форма навчання, та на 2 технічні напрями (“Інженерна механіка” та “Машинобудування”) – заочна форма навчання. Були збільшенні обсяги державного замовлення з 65 до 85 осіб. Усього в коледж було прийнято – 549, а в інститут – 323 особи.
У чому причина такого різкого збільшення контингенту бажаючих, особливо, до коледжу?
Ефективно була проведена профорієнтаційна робота викладачами інституту та коледжу. Я хочу подякувати всім викладачам, які активно взяли участь в профорієнтаційній роботі, організовували поїздки по школам Миколаївської, Одеської, Кіровоградської областей. Особлива подяка зав. відділеннями коледжу І. О. Григурку, І. М. Коваленку, Н. В. Сологуб, Ю. А. Бойко, які організовували цю роботу, заст. директора М. М. Краснощоку, В. М. Вербі, директору коледжу Т. І. Костюковій. Якщо порівнювати з іншими вищими навчальними закладами області, то загалом результати прийому до коледжу та інституту задовільні.
Шановний Сергію Михайловичу, цього року, 30 червня, отримали дипломи Первомайського політехнічного інституту та коледжу майже 500 студентів. Як вирішується питання працевлаштування ваших випускників?
Не секрет, що працевлаштування випускників вищих навчальних закладів в Україні є питанням болючим. Тому сприянню працевлаштуванню випускників у нашому інституті та коледжі приділяється значна увага як з боку керівництва, так і з боку студентського самоврядування. Інститут постійно співпрацює з роботодавцями міста та регіону, вивчаючи потреби ринку праці, результати працевлаштування та адаптації випускників до умов виробництва. Багаторічна тісна співпраця з роботодавцями дає можливість максимально вирішувати питання працевлаштування для наших випускників. Моніторинг працевлаштування за останні 3 роки свідчить, що більше 80% випускників навчального закладу на сьогодні працевлаштовані.
Для сприяння працевлаштуванню в інституті створені та діють:
• Координаційна рада, яка складається з 22 представників підприємств бізнесу та навчального закладу, де діє сектор сприяння працевлаштуванню. Основними напрямами діяльності цього сектора є узгодження напрямів та спеціалізації підготовки фахівців за порадами та рекомендаціями представників бізнесу.
• Молодіжний центр праці “БРІЗ”, що створений за ініціативою студентів інституту та коледжу за підтримки Вченої ради та студентського парламенту. Ми особливо вдячні голові спілки підприємців м. Первомайська О. М. Тягнирядну, який із першого дня взяв активну участь у створенні центру і сьогодні активно підтримує його роботу. До напрямків діяльності молодіжного центру входить, зокрема, пошук тимчасової роботи для студентів старших курсів, надання можливості випробувати себе на конкретних робочих місцях, адаптація до майбутніх місць та умов роботи, а також надання можливості отримати додаткові кошти за конкретно виконану роботу.
Інститут тісно співпрацює також із Первомайським міськрайцентром зайнятості в особі директора В. Л. Дудченка, координуючи свою діяльність з потребами ринку праці. За сприяння центру зайнятості проводиться постійний моніторинг наявності вакансій для випускників інституту, підтримується постійний зв’язок із органами міської та районної влади. Здійснюється постійне інформування випускників про можливість працевлаштування, в т. ч. і тимчасового. Наприклад, тиждень тому до нас звернулося керівництво заводу “Фрегат” із проханням направити на роботу студентів старших курсів інституту технічного напряму. Ми пішли назустріч виробництву, змінили графік навчального процесу, і з 18 жовтня фактично всі студенти 5 курсу інституту та студенти 3 курсу коледжу (яким виповнилося 18 років) направлені на роботу на завод “Фрегат”. Значна робота проводиться в плані підвищення конкурентноздатності випускників за рахунок надання додаткових робітничих професій протягом навчання в навчальному закладі. На сьогодні інститут та коледж мають ліцензії на робітничі професії “Токар”, “Слюсар з механоскладальних робіт”, “Слюсар з ремонту автомобілів”, “Оператор комп’ютерного набору”, вирішуються організаційні питання зі створення курсів цільового призначення “1С: Бухгалтерія 8”. Наявність таких професій значно підвищує шанси випускників на працевлаштування. Співпрацюємо також із комісією з працевлаштування головного вузу (Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова), що значно розширює географію працевлаштування випускників.
Щорічно, в грудні, інститут організує ярмарки професій “Робота-кар’єра-успіх”, екскурсії на підприємства та в установи. Поряд із екскурсіями по м. Первомайську, проведені екскурсії та організовано проведення практик на судноремонтних-суднобудівних заводах (м. Київ, м. Одеса, м. Миколаїв) та заводі “АвтоКраз” (м. Кременчук). Постійно проводяться зустрічі студентів інституту (3, 4, 5 курсів) з керівництвом заводів “Первомайськдизельмаш”, “Фрегат”, як основних роботодавців у місті. І результати є! Щорічно на ці заводи працевлаштовується до 15‑20 молодих спеціалістів – випускників інституту та коледжу.
Проведення заходів до професійних свят із запрошенням провідних фахівців спеціальностей із міста, району та регіону в цілому дає можливість наблизити студентів до їх майбутніх спеціальностей. Значно сприяє орієнтуванню випускників в обраних спеціальностях проведення зустрічей із представниками виробництва, організація майстер-класів, виконання реальних курсових та дипломних проектів за замовленнями підприємств та установ.
На сьогодні неабияку надію щодо працевлаштування випускників викликає підняття цього питання на рівні держави. Зокрема, розпорядження Кабінету міністрів щодо створення спеціальних офіційних центрів із працевлаштування при навчальних закладах (вересень 2010 р.), а також постійне корегування державного замовлення на підготовку фахівців з боку Міністерства освіти і науки з погляду на результати моніторингу цього напряму діяльності.
Таким чином, можна констатувати, що і держава, і навчальний заклад докладають значних зусиль для того, щоб знання випускників були ефективно використані у практичному виробництві, а це – запорука економічного розквіту України.
Сергію Михайловичу, а чим живе і над чим працює колектив інституту та коледжу сьогодні? Які у вас плани на майбутнє? Що планується зробити для підняття рівня інтеграції навчального і наукового процесів?
Наразі Первомайський політехнічний інститут та коледж – один із небагатьох вищих навчальних закладів у м. Первомайську, які мають обсяги держзамовлення та здійснюють підготовку фахівців як за кошти державного бюджету, так і за кошти фізичних та юридичних осіб. Маючи відповідні ліцензії, інститут надає населенню можливість отримати атестат про повну загальну середню освіту, свідоцтво кваліфікованого робітника, диплом молодшого спеціаліста, бакалавра та спеціаліста. Загальна кількість студентів, що навчається у інституті та коледжі на 01.09.2010 року, складає за денною формою навчання 1503, з них за кошти державного бюджету навчаються 695 студентів (46% від загальної кількості); за заочною формою – 790 студентів, із них за кошти державного бюджету – 147 (19%) осіб. Враховуючи все вище викладене і розуміючи важливість існування вищої школи в місті, колектив навчального закладу готується гідно відзначити 50‑річчя вищої освіти в Первомайську.
Нещодавно перед колективом навчального закладу відкрилась нова можливість до процесу інтеграції Первомайського політехнічного інституту у міжнародний освітянський простір. Я маю на увазі приїзд до нас делегації викладачів із Шанхайського технологічного університету (КНР). Але така співпраця залежатиме від рівня організації навчального процесу, який має бути максимально ефективним, від темпів впровадження новітніх технологій як в сферу викладацької діяльності, так і в наукові дослідження, над якими працюють викладачі нашого інституту. Так, наприклад, це спроба допомогти новими економічними розробками місцевій владі проаналізувати сучасний стан соціально-економічного розвитку Первомайського регіону та шляхи подолання кризи. Про це йшлося в доповідях науковців, які взяли участь у роботі Всеукраїнської конференції “Економічні проблеми розвитку промисловості регіону”, що відбулася 14‑15 жовтня в стінах нашого закладу. В конференції взяли участь віце-президент Академії економічних наук України М. Г. Білопольський, 4 академіка економічних наук України, 3 члена-кореспондента інженерної академії України, міський голова Л. Г. Дромашко, заслужений економіст України, генеральний директор АТВТ “Первомайськдизельмаш”, кандидат економічних наук, заслужений машинобудівник України М. А. Юдін та інші.
Наголошую: наступний, 2011 рік, ювілейний для первомайської вищої освіти. В наступному році виповнюється 50 років від дня створення першого вищого навчального закладу в м. Первомайську. Адже Первомайський політехнічний інститут бере свій початок від заснованого в 1961 році загально-технічного факультету Одеського технологічного інституту холодильної промисловості. Пройшли роки важкої і натхненної праці багатьох людей по створенню системи вищої школи в місті. І хочу запевнити всіх, хто брав участь у становленні вищої освіти в місті Первомайську, що роботу в цьому напрямку буде продовжено й надалі.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.