4 роки тому, у 2006 році, до Первомайська приїхав молодий священик – отець Анатолій Нирко, який став настоятелем Свято-Миколаївського храму, що на вул. Коротченка.
4 роки тому, у 2006 році, до Первомайська приїхав молодий священик – отець Анатолій Нирко, який став настоятелем Свято-Миколаївського храму, що на вул. Коротченка.
Родом він із Львівщини, закінчив Одеську духовну семінарію, в 1993 році рукоположений у сан священика єпископом Варфоломієм. За роки своєї діяльності йому довелося не один храм відбудовувати, реставрувати, ремонтувати, а два – він підіймав з нуля, в тому числі й Свято-Миколаївський. Мешканці міста є свідками того, скільки роботи вже зроблено, незважаючи на те, що будується храм виключно на кошти від пожертвувань.
З 1993 по 2006 працював у селах Сирово, Чаусове-2, Маринівці, пгт Врадіївці. Нагороджений нагородою “Золотий наперсний хрест”, нагородою “Протоієрейство”, медаллю до 15‑річчя Харківського собору за старанні труди на благо церкви Христової тощо. Отець Анатолій – це приклад безкорисного служіння Всевишньому, церкві й громаді. Сьогодні він є кандидатом у депутати міської ради від Партії регіонів по округу № 23. В багатьох містах України священики давно беруть активну участь у суспільному житті громади, працюють депутатами, в нашому місті отець Анатолій – поки що єдиний, хто вирішив присвятити себе ще й депутатській діяльності на благо мирян. Про те, якою він бачить свою депутатську місію, – в інтерв’ю з настоятелем Анатолієм.
“У нашій державі значна частина громадян належить до політичних партій, рухів, блоків, організацій, створених на основі різних політичних переконань, які часом суперечать одне одному, породжують політичну боротьбу, що ведеться як законними методами, так подекуди і методами, які суперечать нормам державного права, християнської і природної моралі. Церква, за заповіддю Божою, вбачає своїм завданням піклуватися про єдність своїх чад, про мир і злагоду в суспільстві, про залучення всіх громадян до творчої праці. Церква покликана проповідувати й будувати мир із усім зовнішнім для неї суспільством. Апостол Павло пише в Посланні до римлян: “Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми” (Рим. 12:18); а в його Посланні до євреїв ми читаємо: “Намагайтесь мати мир з усіма” (Євр. 12: 14).
Отже ніщо не стоїть на перешкоді участі православних у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової влади, політичних організацій. Мало того, така участь, якщо вона здійснюється згідно з віровченням церкви, є однією з форм місії церкви в суспільстві. Тож усі громадяни покликані виконувати свій громадянський обов’язок, сприяти будь-яким морально виправданим починанням держави. Беручи участь у депутатських процесах, вбачаю свою діяльність на нормах євангельської моралі, на єдності справедливості, милосердя, на піклуванні про духовне й матеріальне благо людей, на любові до Вітчизни, на прагненні перетворювати навколишній світ за словом Христовим. Святе письмо вчить, щоб можновладці використовували силу в державі для підтримки добра, у чому і вбачається моральний сенс існування держави. Православна церква не тільки закликає своїх чад підкорятися державній владі, незалежно від переконань і віросповідання її носіїв, але й молитися за неї, щоб проводити нам життя тихе і безтурботне у всякому благочесті й чистоті. Необхідно пам’ятати про те, що історія України має глибоке християнське коріння, і це потрібно враховувати при будівництві церковно-державних відносин, побудованих на любові та взаєморозумінні. Найперше в чому я бачу моє покликання як депутата, – це щоб кожен труд був із любов’ю, бо коли бачиш бійки, неповагу одне до одного, то все це дратує й обурює людей. Тож ми повинні вносити слова любові для того, щоб укріплювалося наше життя любов’ю. Побудувати Царство Небесне на Землі неможливо, але скрасити земне життя добром – у наших силах. Крім того необхідно вносити корективи по відношенню до церкви, щоб і влада була прихильна до церкви, бо співпраця держави й церкви – це велика сила, тому що духовне й матеріальне життя повинні йти нога в ногу”.
На запитання: “Що б ви побажали кандидатам в депутати?” отець Анатолій відповів: “В першу чергу виконувати те, що обіцяють людям, щоб слова не розходилися з ділом. А якщо не впевнений у тому чи реалізуєш обіцяне, то казати: “Буду намагатися зробити, якщо це буде в моїх силах”.
При Свято-Миколаївському храмі працює недільна школа для дітей, недільна школа для дорослих, є велика бібліотека, яка налічує багато читачів церковної літератури. “Люди тягнуться до Бога, до добра, – говорить отець, – хочуть бачити добро і в державі. Щоб примножувати це добро, треба йти в депутати, вирішувати питання, що турбують громаду, захищати інтереси народу, вносити церковні побажання прихожан, брати активну участь у житті суспільства, виховувати нашу молодь у любові й добрі”.
На завершення розмови настоятель храму привітав всіх жителів міста Первомайська з днем Покрова Божої Матері та побажав миру, любові та злагоди.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.