До зустрічі з Тетяною Валеріївною Нагорною я анічогісінько не знала про такий вид декоративно-прикладного мистецтва, як пластика. Наразі я не лише знаю, що таке полімерна глина, я навіть заочно познайомилася з технікою виконання чарівних прикрас. Тож коротенький екскурс для тих, хто незнайомий з цим слухняним чудом. Полімерна глина – (також, пластик або пластика) – пластичний матеріал для ліплення невеликих виробів (прикрас, скульптурок, ляльок, ялинкових іграшок) і моделювання, що застигає на повітрі або при нагріванні (залежно від виду пластики). Відмінною особливістю від пластиліну є можливість тривалого зберігання виробів.
До зустрічі з Тетяною Валеріївною Нагорною я анічогісінько не знала про такий вид декоративно-прикладного мистецтва, як пластика. Наразі я не лише знаю, що таке полімерна глина, я навіть заочно познайомилася з технікою виконання чарівних прикрас. Тож коротенький екскурс для тих, хто незнайомий з цим слухняним чудом.
Полімерна глина – (також, пластик або пластика) – пластичний матеріал для ліплення невеликих виробів (прикрас, скульптурок, ляльок, ялинкових іграшок) і моделювання, що застигає на повітрі або при нагріванні (залежно від виду пластики). Відмінною особливістю від пластиліну є можливість тривалого зберігання виробів.
Завдяки простоті роботи і доступності технологій, виготовлення виробів ручної роботи з полімерної глини стало джерелом додаткового і основного доходу для багатьох людей.
Тетяна Валеріївна, мабуть, єдина первомайчанка, яка самостійно оволоділа цим видом мистецтва і створює неповторні прикраси з полімерної глини. Неповторні, тому що кожна річ виконана не на штампувальному верстаті, а вручну. Якщо ви зайдете на наш сайт і побачите зразки її прикрас, то ніколи не повірите, що все це зроблено майстринею всього за 1,5 місяці, бо саме стільки часу вона займається виготовленням біжутерії.
Ну а зараз – найцікавіше. Тетяна розповість про те, як створюється така краса.
Т. Нагорна: Моя сестричка навчалася в Миколаєві й приїжджала завжди в нових сережках до кожної сукні. Їх виготовленням займалася її подруга. У великих містах цей вид творчості досить розвинений, там є справжні майстри, які володіють багатьма техніками. Я зацікавилася, а сестра сказала: “Спробуй”. В інтернеті знайшла сайти, де можна замовляти матеріали, інструменти, і спробувала.
Коли працюєш з полімерною глиною, на що вона схожа і як піддається рукам майстра?
Вона схожа на пластилін, але краще піддається рукам, менше рветься. З неї можна робити будь-які неймовірні речі. Вже після кінцевої обробки вона схожа на пластмасу.
Ця глина – різних кольорів, дуже гарних, яскравих, блискучих. Сам процес полягає в наступному: розминаю глину в руках, вона стає м’якою від тепла (працювати потрібно в тонких рукавицях, щоб не залишалися відбитки пальців). Далі формую виріб, роблю дірочку, кладу на фольгу і – в духовку. Для кожного виробу потрібен свій час, я вже орієнтуюся відразу: де потрібно 3, 5, а де й 10 хвилин. Коли виріб запікся – виймаю, він остигає, і я покриваю його лаком. Але можна і не покривати – як кому подобається.
Полімерна глина коштує дорого?
50-грамовий шматочок коштує 30 грн.
І скільки з нього може вийти виробів?
Від 2 до 4, в залежності від того, який це виріб.
Фото твоїх робіт викладено “ВКонтакті”, які відгуки?
Відгуки схвальні, люди пишуть, що їм подобається, вони не знали, що в Первомайську цим хтось займається.
Багато робіт продано?
Так. Я почала займатися виготовленням перед 8 Березня, тож по ланцюжку дівчата передавали одна одній і купували сестрам, подружкам, рідним.
Модель придумуєш сама?
Дещо копіюю, а дещо – сама.
Для цього потрібно як мінімум гарно змальовувати, а то й малювати…
Я в школі змальовувала дуже якісно, один в один із зразком, правда, вчитися малювати, на жаль, не довелося.
Якщо говорити про подальший розвиток майстерності й плани на майбутнє, це буде твоє захоплення, робота, бізнес, власна майстерня?..
Дуже хотілося б, щоб це стало і хобі, і роботою, і бізнесом. Я хочу цим займатися, хочу рости, освоїти нові техніки. Сподіваюся, що прийде весна, дівчата одягнуть свої яскраві сукні й з’явиться попит на мою біжутерію. Якщо буде попит, я не проти когось навчити. Нехай це нове рідкісне мистецтво розвивається в Первомайську і дарує людям радість.
Судячи по кількості зроблених за короткий термін робіт, я думаю, не за горами персональна виставка майстрині. Багато робіт Тетяни продано, користуються попитом брелоки з номером авто та ім’ям власника, їх замовляли таксисти. Замовляли клієнти і комплекти біжутерії для дітей. І не дивно, бо будь-які ваші фантазії чи бажання втіляться в життя.
Любите солодощі – отримайте браслет з печивом чи сережки-шоколадки. Захоплюєтеся ромашками чи трояндами – отримайте, будь-ласка, квітковий набір. Кохаєте до безтями – ось вам ексклюзивні сердечка.
Бажаєте здивувати коханого чи подругу гарним подарунком? Мати унікальні прикраси до кожної сукні? Бути модною та стильною? Тоді вам до Нагорної Тетяни – майстрині по створенню біжутерії.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.