“Зелений туризм” – популярний вид туризму, суть якого полягає у відпочинку в приватних господарствах у сільській місцевості, яка приваблює своїми туристичними об’єктами. Сільський зелений туризм позитивно впливає на людину, адже він включає у себе чинники, що надають оздоровчий, спортивний, пізнавальний та естетичний ефекти. Про перспективи розвитку туризму, зокрема, зеленого туризму на Первомайщині, розповідає начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Антоніна Іванівна Григоренко.
“Зелений туризм” – популярний вид туризму, суть якого полягає у відпочинку в приватних господарствах у сільській місцевості, яка приваблює своїми туристичними об’єктами.
Сільський зелений туризм позитивно впливає на людину, адже він включає у себе чинники, що надають оздоровчий, спортивний, пізнавальний та естетичний ефекти.
Про перспективи розвитку туризму, зокрема, зеленого туризму на Первомайщині, розповідає начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Антоніна Іванівна Григоренко.
А. Григоренко: Природні умови Первомайщини – наш найдорожчий скарб і наше унікальне багатство. Цього і багато, і мало. Адже всю красу і велич нашого Прибужжя можна побачити лише подорожуючи шляхами й стежками нашого краю. Якщо зважати на історію нашого краю з глибини століть і, навіть, тисячоліть, то відкриваються картини героїчних і трагічних подій, якими доля наділила його.
Історико-культурні об’єкти району: млин с. Кінецьполя, водяний млин с. Мигії, церква Різдва Богородиці (1899 р.) с. Грушівки, церква Різдва Богородиці (1841 р.) та музей “Партизанська іскра” с. Кримки, Свято-Миколаївська церква та дзвіниця VIII-ХІХ ст. с. Кам’яного Моста, Свято-Катеринівська церква (XVIII ст.) с. Катеринки, Польська каплиця 1824 р. с. Кінецьполя, Свято-Михайлівська церква с. Кумарів, храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Лисої Гори, залізнична станція смт Підгородна, Михайлівська церква, водяний млин с. Синюхиного Броду, Іоанно-Богословська церква в с. Станіславчику – це неповний перелік унікальностей Первомайщини.
По території Первомайського району протікає десять великих і малих річок. Найбільша з них – Південний Буг, довжина її в межах району – 90,6 км. Площею басейну Буг поступається лише Дунаю, Дніпру і Дністру. Основна притока Південною Бугу – ріка Синюха, води якої поповнюють ріки: Велика Вись, Ятрань, Чорний Ташлик, Маломуж, Кам’янка.
Права притока Південного Бугу – ріка Кодима. Окрім річок у районі багато штучних водойм.
Тваринний і рослинний світ Первомайщини характерний для лісостепу. Клімат помірно-континентальний. До природоохоронних зон району належать урочище Катеринка, Національний парк “Бузький Гард”.
Катеринківський ліс – це один із наймальовничіших куточків Первомайщини. Цей ліс вирощений людьми на сипучих пісках. До пам’ятників природи в Катеринківському лісі належить єдине в області унікальне насадження ялин площею 1 га. Тут гарні умови для диких тварин, зокрема косуль. “Гранітно-степове Побужжя” – це гірська країна серед українського степу.
Це рекреаційно-оздоровчий потенціал. Багато років Бузькі пороги є Меккою водних туристів. Прямовисні скелі каньйону – улюблене місце альпіністів. Це заповідна територія, де під охороною держави рослини і тварини, археологічні та історико-культурні пам’ятки, проводяться наукові дослідження.
У складі місцевої флори близько 900 видів судинних рослин, 27 із них занесено до Червоної книги України. Фауна хребетних тварин налічує близько 300 видів, 46 з них перебувають під охороною держави.
В Національному парку зосереджені значні запаси лікувальних радонових вод.
Тому на порядку денному в нашому районі – розвиток сільського зеленого туризму.
Сільський зелений туризм не вимагає великих капіталовкладень, тому визначений як пріоритетний в Україні. В багатьох регіонах він набув популярності ще й тому, що він дає змогу розвиватися малому підприємництву на селі, тобто сприяє зменшенню кількості безробітних.
За даними ЦЗН, в Первомайському районі налічується понад 500 безробітних. Найбільше їх в Кінецьпільській сільській раді – 72, Степківській – 53, в Кримківській – 41, Лисогірській – 31, Мигіївській – 26, Довгопристанській – 20.
Організація прийому туристів у сільській місцевості – це специфічний бізнес домашньої гостинності. Підприємницька діяльність суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи є найзручнішим способом провадження бізнесу на початковому етапі.
З метою підготовки безробітних до роботи в напрямку сільського зеленого туризму планується провести разом з ЦЗН ряд тренінгів, під час яких бажаючі зможуть отримати інформацію за темами:
• Що таке зелений туризм.
• З чого починати діяльність у сфері сільського зеленого туризму.
• Нормативно-правова база у галузі сільського зеленого туризму.
• Рекомендації щодо здійснення державної реєстрації фізичних осіб – підприємців відповідно до чинного законодавства.
• Як рекламувати свої послуги та формувати ціни на послуги.
• Поради щодо облаштування садиби тощо.
Крім того, будуть організовані курси екскурсоводів з наданням по їх закінченні ліцензії, посвідчення та сертифікату. На даний час до 1 березня відділом культури та туризму райдержадміністрації формується група бажаючих. Якщо ви зацікавилися інформацією про зелений туризм і плануєте працювати в цій сфері, звертайтеся за довідками по телефону: 4‑25‑46.
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.