Півстолітній ювілей святкувала 30 жовтня Лисогірська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. На урочистостях було багато почесних гостей із обласного та районного управлінь освіти, районної адміністрації, директори шкіл-інтернатів області, випускники та просто друзі школи. Всі вони прийшли з квітами, подарунками та теплими словами з нагоди ювілею.Ще на подвір’ї гостей зустріли духовий оркестр школи і виставка-ярмарок робіт школярів. На ярмарку були представлені вишивки, аплікації з природного матеріалу, бісеру, картини, ювілейні календарі тощо.
Півстолітній ювілей святкувала 30 жовтня Лисогірська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. На урочистостях було багато почесних гостей із обласного та районного управлінь освіти, районної адміністрації, директори шкіл-інтернатів області, випускники та просто друзі школи. Всі вони прийшли з квітами, подарунками та теплими словами з нагоди ювілею.
Ще на подвір’ї гостей зустріли духовий оркестр школи і виставка-ярмарок робіт школярів. На ярмарку були представлені вишивки, аплікації з природного матеріалу, бісеру, картини, ювілейні календарі тощо.
Але найголовніше те, що в цих роботах відчувалося тепло дитячих рук, їх любов до рідної школи.
Спочатку гостям провели екскурсію по закладу, в якому навчаються і виховуються 136 дітей з різними вадами мовлення. Для повноцінного навчання і розвитку дітей тут створені гарні умови. Є бібліотека, сучасні лінгафонний та комп’ютерний кабінети, кімната розвитку сенсомоторних здібностей, обладнаний спортзал із тренажерами і більярдом, навчальні кабінети, їдальня, затишний спальний корпус, а ще – народознавча світлиця, для малечі – дитячий майданчик та інше. Діти охоче відвідують різні гуртки та спортивні секції.
Гості були здивовані, наскільки гарні тут клумби, газони, наскільки вдало продумано та втілено в життя ландшафтне оформлення. Все зроблено з великою любов’ю і турботою.
Нові меблі, сучасні металопластикові вікна, музична техніка – це не повний перелік матеріальних досягнень лише за останній час. Велика заслуга в цьому керівництва та колективу інтернату, приємно, що й держава останнім часом врешті-решт повернулася лицем до таких категорій діточок.
Після екскурсії ми поспілкувалися з директором загальноосвітньої школи-інтернату Валентиною Миколаївною Пригариновою, яка 36 років пропрацювала в закладі, 8 із них – на посаді директора, і для якої робота в інтернаті – це все її життя.
В. Пригаринова: Лисогірська школа-інтернат почала своє існування з 1959 року, створена була на базі Лисогірської загальноосвітньої школи. У ці роки до школи-інтернату було направлено кращих працівників району.
Тут було зібрано кращих учнів району і першим директором школи-інтернату була Олександра Максимівна Кльосова. А потім школа жила, розвивалась і вона вправі пишатися своїми випускниками, серед яких є головний редактор обласної газети, розвідники, лікарі, вчителі, бухгалтери і просто багато порядних людей. З 1980 року школа стала спеціальною школою-інтернатом для дітей з порушеннями мовлення. І ми можемо пишатися і випускниками спеціальної школи-інтернату. Серед них є офіцери, менеджери, підприємці.
На сьогоднішній день шестеро дітей із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, навчаються в навчальних закладах I‑II рівня акредитації. Школа відрізняється тим, що у ній протягом 50 років працювали люди, які були безмежно віддані своїй справі, які безкорисно любили дітей, тому, мабуть, і досягли певних результатів. Сьогодні школа живе дуже насиченим життям.
В останні роки ми створили оркестр духових інструментів, це була велика робота… Влітку цього року оркестр брав участь у Всеукраїнському фестивалі духових оркестрів шкіл-інтернатів у Ялті, де посів ІІІ місце. У нас працює хореограф із хореографічною групою “Нова галактика”, багато років поспіль ми дружимо і співпрацюємо з міжнародною громадською організацією “Назустріч мрії” і щороку ця організація запрошує нас взяти участь у фестивалі дитячої творчості.
Так ми побували у Керчі, де діти завоювали право взяти участь у гала-концерті в м. Києві. У нас працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва, діти шиють, в’яжуть, ліплять. На сьогоднішній день у нас працює 54 педагогічні працівники і 50 чоловік обслуговуючого персоналу. Всі люди, які працюють у нашій школі, намагаються створити все необхідне для дітей, щоб вони себе не відчували ображеними.
Працюють 6 логопедів, 4 з них мають вищу категорію. Є в нас і дошкільна група, яка налічує 12 дітей. У цьому році у нас навіть є 2 перших класи. На сьогоднішній день у нас 8 дітей-сиріт і 44 дитини, позбавлені батьківського піклування.
Щоліта ці категорії дітей оздоровлюються у нашому центральному оздоровчому таборі “Орлятко” в Рибаківці, в санаторіях Очакова, Скадовська. Протягом усіх років ми живемо і розвиваємося під розумним контролем наших керуючих установ, і тому не дивно, що сьогодні у нас багато почесних гостей.
У рамках відзначення піввікового ювілею навчального закладу ювілярів привітав Валерій Володимирович Мельніченко – начальник управління освіти і науки облдержадміністрації.
Валерій Володимирович зазначив, що Лисогірська школа-інтернат – це один із найкращих закладів такого типу в Україні, і згадав ті часи, коли в таких закладах замерзали батареї опалення, дуло з вікон, не було, що їсти, вчителі були без заробітної платні, але ветерани витримали ті часи, тому перші слова подяки адресувалися саме їм.
Начальник обласного управління освіти побажав їм добра, здоров’я, довгих років, нинішньому поколінню – взаєморозуміння, а учням – якісного оволодіння знаннями. Багато теплих слів було сказано ним на адресу директора закладу, а надзвичайно урочистою і хвилюючою подією стало вручення Валентині Миколаївні Пригариновій найвищої нагороди, започаткованої управлінням освіти і науки, – Почесного знака “Лідер освіти”, який ще називають “Герой освіти Миколаївщини”, і грошової премії.
Подарунок від обласного управління освіти школі-інтернату – цифрова відеокамера. А від голови райдержадміністрації Володимира Михайловича Михнюка заклад отримав сучасний синтезатор, який передали керівнику духового оркестру.
У вітальному слові Володимир Михайлович відзначив, що в інтернаті його завжди вражала і дивувала гармонія в бажанні вихователів, учителів і дітей зробити спільну справу – виховати майбутнє покоління нашої держави.
Районна адміністрація завжди брала і братиме участь у вирішенні проблем закладу і села взагалі. Зі слів керівника було зрозуміло, що в Лисій Горі чимало важливих справ зроблено останнім часом для розвитку села. Голова райдержадміністрації відзначив, що з прийняттям закладу на баланс області вирішення питань покращилося і любов живе в кожній його кімнаті.
Слова великої подяки та маса теплих побажань були сказані ним на адресу духового оркестру, усього колективу закладу.
Ірина Волгіна, президент Міжнародної громадської організації “Мрії назустріч”, теж приїхала до дітей закладу з сюрпризом. Ним став виступ київського шоу-балету “Тодес”. Крім цього, кожному вихованцю Ірина Волгіна привезла подарунок, а закладу – 2 садово-паркові скульптури (гномиків). Випускники школи подарували колективу ювілейний торт, від Вознесенського інтернату презент – картина.
Череду поздоровлень продовжив прекрасно організований концерт вчителів та учнів школи, під час якого вони демонстрували свої творчі здібності. Атмосфера свята була щедрою на добро, благородною та по-справжньому святковою. І нехай вона залишається такою в школі-інтернаті назавжди! Поздоровляємо вас!
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.