Рано або пізно всі стикаються з вибором професії. Без перебільшення можна сказати, що вибір професії – це вибір свого майбутнього, і часом ми думаємо, що це майбутнє одним лише рішенням можна зробити щасливим і повноцінним або, навпаки, перетворити його на прожите чуже життя. Сьогодні наша розповідь про людину, яка попри всі складнощі професії не жалкує з приводу свого вибору. Знайомтесь: Вадим В’ячеславович Ткачук – молодший інспектор Первомайського РВ ГУМНС у Миколаївській області.
Рано або пізно всі стикаються з вибором професії. Без перебільшення можна сказати, що вибір професії – це вибір свого майбутнього, і часом ми думаємо, що це майбутнє одним лише рішенням можна зробити щасливим і повноцінним або, навпаки, перетворити його на прожите чуже життя. Сьогодні наша розповідь про людину, яка попри всі складнощі професії не жалкує з приводу свого вибору. Знайомтесь: Вадим В’ячеславович Ткачук – молодший інспектор Первомайського РВ ГУМНС у Миколаївській області.
Скільки років ви віддали пожежній справі?
У пожежній охороні я працюю 4 роки, починав бійцем, а на посаді молодшого інспектора – 1 рік.
Розкажіть про свою нову посаду. Які обов’язки виконуєте?
Я займаюся профілактикою району, мій напрямок – житлово-комунальні господарства. Кожного року ми проводимо операцію “Житло”. Співпрацюємо з міськ-виконкомом, райвиконкомом, а також з ЖКГ та управліннями ЖКГ. Я відповідаю за пожежну безпеку багатоповерхівок у місті. Разом із СДПЧ № 17 проводимо профілактику житлового сектору, а саме: лекції, бесіди, огляд приміщень разом із представниками ЖКГ або головами квартальних комітетів.
А мешканці міста з розумінням ставляться до таких обходів?
Не завжди. Особливо проблемними є малозабезпечені сім’ї, люди, що зловживають спиртними напоями, хоча саме вони є групою ризику.
І як ви з ними боретеся?
Залучаємо представників ЖКГ, які, в свою чергу, “виловлюють” порушників, проводять з ними профілактичні бесіди. Неблагополучні сім’ї, як правило, захаращують свої помешкання, використовують аварійно-небезпечні електричні прилади, що спричиняють коротке замикання, палять у ліжку. А це найчастіше є причинами пожеж.
Яка статистика на сьогодні?
За 2008 рік у нас сталося 6 пожеж, у яких вже загинули троє людей, один із них – по причині паління в ліжку. Однією з основних причин є також несправність електропроводки, тому ми спільно з комунальниками займаємося її перевіркою, щоб виявити, придатна вона до експлуатації чи ні. Під час наших спільних рейдів виявилося, що мешканці будинків користуються так званими “жучками” в електричних пробках, що категорично заборонено. Іноді поставлять такий “жучок”, що згорить вся квартира, а він навіть не сплавиться, хоча вставка в пробку коштує всього 35 копійок. Якщо ж пробки систематично горять, то необхідно звернути увагу на проводку або електричні прилади – десь є неполадки, значить, це своєрідний сигнал про небезпеку. Хоча відповідальність і лежить на нас, але в першу чергу сама людина відповідає за своє життя й життя своїх рідних.
Чому обрали таку неспокійну професію? Чи це ваше покликання?
Прагнув здійснювати подвиги (сміється – авт.).
І багато було подвигів?
Доводилося й балони газові виносити, рятувати людей, майно. Бувало, що не встигали вчасно приїхати (коли пізно викликали), бувало, й трупи доводилося витягати. Це така професія, коли кожного разу йдеш, як на війну.
Професія вогнеборця вимагає частих нічних чергувань, рідко яке з них проходить спокійно. Як ваша сім’я витримувала таке емоційне напруження?
Звичайно, і матір, і дружина, і донька весь час хвилювалися й наполягали покинути цю роботу, тому, коли перевівся з караулу, то зітхнули з полегшенням. Але й зараз донька запитує: “Тату, ти будеш сьогодні вдома ночувати?” Робочий день часто закінчується опівночі.
Ви пройшли сходинками від пожежника до інспектора. На вашу думку, якими якостями повинна бути наділена людина цієї професії?
Є такий жарт: “Пожежник повинен бути великим, відважним та виконувати накази начальника”. Саме виконувати накази, тому що від спільних дій всієї команди залежить життя людей і самої команди. Звичайно, повинен бути людяним, сміливим, не вагаючись виконувати накази і завжди пам'ятати, що він іде на порятунок людини, яка попала в біду. А призначення моєї теперішньої посади – не допускати таких ситуацій і робити все можливе, щоб хлопці, які працюють на першому поверсі, якомога рідше ризикували життям, бо їх робота – це усунення наших недоробок. Тому весь наш колектив працює в напрямку профілактики.
З якою професією ви б порівняли професію пожежника?
Мабуть, з професією військового, прикордонника, міліціонера.
Якщо розглянути статистику за десять років, чи зменшилася кількість пожеж?
Кількість пожеж, на жаль, збільшується з кожним роком, збільшується й кількість загиблих. У 2007 році виникло 103 пожежі, в яких загинули 12 осіб, з них – 2 дітей. 69 пожеж виникло в житловому секторі.
З боку населення до вашої роботи більше схвальних відгуків чи нарікань?
У нас, на жаль, немало проблем. Це низький фінансовий і матеріально-технічний стан, рівень технічного оснащення підрозділів ДПО. А ще віддаленість сіл, коли ми вимушені 30‑40 хвилин добиратися до місця пожежі, а відлік йде на секунди. Нерідко люди не знають, як викликати пожежників за мобільним телефоном, або пожежа трапляється вночі, коли люди сплять. Втім, ще не було жодного випадку, щоб співробітники ДПО не виїхали на пожежі й не зробили все можливе, щоб урятувати людей і майно. Наші водії своїми силами ремонтують машини, і не буває такого, щоб автомобіль не був готовим; крім того, у нас є резервний. Зараз йде робота по створенню місцевих пожежних команд, які захищатимуть прилеглі території, в селах: Лисій Горі та Довгій Пристані. У даний час СДПЧ-17 охороняє Первомайський район, місцева пожежна команда с. Підгородньої охороняє Підгороднянський кущ.
У вас багато молодих співробітників, а значить, незважаючи на всі труднощі служби, молодь хоче присвятити своє життя нелегкій, але почесній роботі – боротьбі з вогнем?
Так, колектив у нас омолодився. Два співробітники пішли на заслужений відпочинок, хтось закінчив навчальний заклад і пішов на підвищення, та це не означає, що ми недосвідчені, з роботою колектив справляється добре, нарікань немає.
Дякую за розмову!
P. S.: За даними Дослідницького центру порталу SuperJob, професія рятувальника МНС та пожежного на другому місці в списку найнебезпечніших після професії шахтаря. Ця самовіддана праця заслуговує поваги й вдячності. І нехай вогонь палає лише в наших з вами серцях, оминаючи довколишній світ!
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.