День українського козацтва, офіційно встановлений лише 1999 року, насправді є давнім козацьким святом. Здавна свято Покрови Пресвятої Богородиці було пов’язане з Військом Запорізьким. Саме запорізькі козаки, захищаючи Європу від диких степових орд, підлягали найбільшій небезпеці.
Я, козак Українського Реєстрового Козацтва, присягаю Господу, що буду вірним сином матері-України, вірним товаришем братам-козакам. Присягаю ніколи не зрадити Українське Реєстрове Козацтво, відстоювати споконвічні цінності українського народу: духовність, патріотизм, любов до Бога, любов до людини i всього живого, шанувати батьків, сприяти вихованню молоді, виконувати закони України. Зобов’язуюсь своїм життєвим прикладом, своїми вчинками та словами сприяти відродженню у людей поваги до козацтва. До останнього подиху служити Богу, Народу, Україні. Я присягаю в цьому Господу із доброї волі, свідомо і за покликом своєї душі перед усім козацьким товариством! Слава Україні! Слава Українському Реєстровому Козацтву!
День українського козацтва, офіційно встановлений лише 1999 року, насправді є давнім козацьким святом. Здавна свято Покрови Пресвятої Богородиці було пов’язане з Військом Запорізьким. Саме запорізькі козаки, захищаючи Європу від диких степових орд, підлягали найбільшій небезпеці. Тому й просили так щиро наші пращури заступництва Божої Матері. Більшість храмів Запорізької Січі були на честь Покрови, а остання Січ, ліквідована в 1776 році, називалася Покровською. 17 років тому Запорізьке козацтво було відновлене і знову відзначає на Покрову своє історичне свято.
В Україні немає більш важливого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та більш важливого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.
Перший потужний спалах відродження власної державності припав на добу козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями демократизму й рівності робилася в період революційних змагань 1917‑1920 років.
Третя – вже в наш час. Наприкінці 80‑х рр. XX ст. інтерес до свого минулого спричинив виникнення козацьких громадських утворень; Козацького земляцтва, що у 1989 р. перетворилося на Донецький курінь українського козацтва; спортивної школи козацького мистецтва “Бойовий гопак” у Львові; Запорізького козацького товариства “Запорізька Січ”; “Козацького товариства Київщини” та ін.
Влітку 1990 р. відбулося святкування 500‑річчя від дня першої писемної згадки про українських козаків. Із особливим розмахом відзначалися урочисті заходи на о. Хортиця в Запоріжжі та с. Капулівка на Січеславщині. Це дало поштовх до створення цілої низки регіональних організацій українського козацтва.
Важливе місце у громадському житті Первомайщини відведено Бузькій Гетьманській дивізії Українського Реєстрового Козацтва, яка чотири роки тому з’явилась на теренах нашого міста.
Вже традицією стало проведення різноманітних урочистостей та розважальних заходів саме в День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. За звичаєм, урочиста частина свята відбувається біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, після чого козаки продовжують святкування у справжньому козацькому стилі: спочатку змагання з різних видів спорту (цього разу були більярд та настільний теніс), після чого відбулося нагородження козаків відзнаками гетьмана та вручення наказів на присвоєння чергового звання. А щоб свято було справжнім, козацьким, гостей годували святковим кулешем.
Розповідаючи про козацьке товариство, отаман Бузької дивізії – генерал-лейтенант козацтва Михайло Леусов – наголосив на тому, що основними напрямками діяльності козаків є духовний, економічний та соціальний. А заняття різноманітними видами спорту та оздоровлення нації – одне з найголовніших завдань, що стоять наразі перед сучасними українськими козаками.
Значну увагу козаки приділяють вихованню молоді та підготовці юнаків до служби у Збройних силах України. Наші козаки також тісно співпрацюють з правоохоронцями, допомагаючи підтримувати громадський порядок, спільно з міліцією патрулюють вулиці міста, місця масового відпочинку громадян під час проведення культурно-масових заходів, демонстрацій тощо. Допомагають у цій справі всі, адже кожен козак, подаючи заяву про вступ до Українського Реєстрового Козацтва, зобов’язується відпрацювати визначену кількість годин на користь держави.
Наостанок скажу, що кожна зустріч із представниками козацтва залишає лише приємні враження, наштовхує на роздуми, адже ідея козацтва щільно переплелася з історією українського народу, і посилюються ці враження, мабуть, тому, що насправді дуже б хотілося, щоб кожен українець був справжнім козаком. А козак сьогодні – це не той, хто лишень одягнений у шаровари або відростив собі довгого чуба. Козак – це, перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ – свободу. Тож нехай прагнення волі та незалежності й надалі буде неодмінною рисою українських козаків. Ми щиро вітаємо всіх, в кому живе дух наших славних предків, бажаємо здоров’я та нових перемог в ім’я нашої великої Батьківщини.Щастя всім, радощів та благополуччя! Слава Україні! Слава українському народу!
Сегодня глава правительства Н.Я.Азаров посетил с рабочим визитом г.Николаев. Во время посещения краеведческого музея "Старофлотские казармы" Николаю Яновичу пришлось встретиться с работниками Судостроительного завода им.61 коммунара, которые вышли на митинг.
Один из крупнейших агрохолдингов и зернотрейдеров Украины — компания "Нибулон" — займется судостроительным бизнесом. "Нибулон" заключил предварительное соглашение о покупке судостроительного завода "Лиман" в Николаеве. Задуматься о развитии собственного судостроения в "Нибулоне" решили после того, как завод "Океан" сорвал график выполнения работ по строительству буксиров для компании, отмечают эксперты.
"В этом году мы ставим на ремонт 15 кораблей. Будет меньше выходов в море, чем необходимо, но уже в начале следующего года государство получит полноценный, боеспособный корабельный состав" - заявил находясь в Севастополе министр обороны Украины Дмитрий Саламатин.
Представителями ПАО «Черноморский судостроительный завод» и НАК «Нафтогаз Украины» проведены переговоры о возможности сотрудничества, и совместной работы. 16 буровых установок, заявленных ранее губернатором Николаевской области Н.Кругловым, оказались 16ю блоками-кондукторами.
11 июля 2012 года ФГИУ объявил конкурс по продаже 25% акций компании «Николаевгаз» (Николаев, Украина). Начальная стоимость пакета акций составляет 18,4 млн. грн. Заявки на участие в конкурсе принимаются до 24 июля 2012 года.
Мульти-фестиваль включал в себя разнообразные конкурсы и отборочные этапы: «Квест-фестиваль», «Студенческая мафия», фото-кросс, видео-конкурс «Кино за 48 часов», конкурс красоты «Перша Леді», студреспубликанская Pecha Kucha и, конечно же, самый веселый фан-отбор для команд и участников.
Со вчерашнего дня организаторы вызывают шок у активных участников мульти фестиваля «Студреспублика». А все вызвано их некомпетентности в вопросах по Фотоконкурсу.
Лето в самом разгаре - кто на работу, кто на отдых, а самые активные студенты города Николаева на Студенческую Республику 2012, финал которой пройдёт 23-24 июня в Парке Победы, где они отдохнут, получат заряд адреналина, море позитивных эмоций и возможность проявить себя!
Об этом говорится в письме Укрдержреестру в адрес партии.
В частности, в письме отмечается, что государственная служба готовит документы для суда о ликвидации Демократического Альянса в связи с нарушением процедур регистрации.