Сьогодні неможливо уявити наше життя без радіо. Воно всюди – в магазинах, кафе, вдома, на природі та, звичайно ж, у дорозі. Ось уже три роки, як радіостанція “Твій Всесвіт” радує своїх слухачів. Вона швидко знайшла своїх прихильників, і необхідно відзначити, що в будинках і квартирах людей різного віку можна почути всім знайомі фрази: “В Україні 19 година. Ви на хвилі гарного настрою”, “Найсолодша програма на ваші замовлення”, “З вами на радіо “Твій Всесвіт” Ч. Барабанов”, “Солодкі десерти в прямому ефірі” і т. д. Три роки – термін начебто й невеликий, але, враховуючи, що до цього в нашому місті взагалі не було власної FM-радіостанції, то три роки – це вже якийсь підсумок діяльності, вдале “виживання” на конкурентному, дуже бурхливому радіоринку. Адже далеко не всі такі маленькі містечка, як Первомайськ, можуть похвалитися власним радіомовленням. А маємо ми з вами власну радіостанцію, дякуючи засновникам радіо “Твій Всесвіт”: Леоніду Співаку, Всеволоду Кухаренку, Володимиру Гармотьку. Саме з їх легкої руки розпочався нескінченний творчий процес, справжній пошук нових ідей та розробка далекоглядних планів. Про день народження й нові проекти на радіо “Твій Всесвіт” розповіли ті, хто створює цікаві програми й дарує гарний настрій нам з вами – Ч. Барабанов та Влада Славіна. - Розкажіть, як все починалося?
Ч: 9 вересня 2004 року на частоті 105,5 FM прозвучали перші позивні нашої радіостанції. Першою програмою була “Програма привітань”. Потім вийшла програма “Шоу-бізз” (22.10.05 р.), а потім усі інші. - Я знаю, що всі ви мріяли працювати на радіо, й ось ваша мрія здійснилася. Ви щасливі?
В: Звісно. Це справжнє щастя, коли ти займаєшся улюбленою справою і вона тобі подобається. Ч: А де ще може так кипіти кров, напружуватися нерви, виплескуватися адреналін, як не в прямому ефірі радіостанції? - Страшно було виходити в прямий ефір вперше?
В: Не те, щоб страшно, але все‑таки хвилювалася. - Яка ділянка роботи для вас найважча?
В: У роботі у нас не виникає труднощів. Якщо треба щось придумати, наприклад: питання, вікторини, конкурси, – вигадуємо всі разом. Ми можемо прийти на роботу ні світ ні зоря й охоче просидіти до пізнього вечора. Ч: Для мене найважче підійматися на дев’ятий поверх, коли ліфт не працює (сміється). - У вашій роботі необхідне бездоганне володіння мовою, почуття гумору, ерудованість, дикція, тембр, вміння бачити новини. Як вам вдається все в собі поєднувати?
В: Ми багато працюємо, читаємо, вдосконалюємо українську мову, працюємо над дикцією, слідкуємо за новинами, цікавими програмами, тобто перебуваємо в курсі всіх подій. Ч: А ще ведемо здоровий спосіб життя, а це дуже важливо. У нас, до речі, ніхто не палить! Ефірному ведучому треба бути достатньо тренованою, спортивною людиною, отже, фізичні вправи, так само як і розумові, входять у розпорядок ефірного дня, і про це не варто забувати. - Ви – творча команда. Які нові проекти, програми ви плануєте “запустити” в ефір?
Ч: Плануємо реалізувати пілотний проект “Ранкове шоу”, для того щоб вранці заряджати людей позитивом. Вперше, в ці вихідні, вийшла наша програма “Солодкий стіл” (привітання на замовлення). А ще в планах обговорення в прямому ефірі різноманітних тем за телефонними дзвінками слухачів. - Владо, ти зовсім недавно працюєш на радіо. Як розкрила свої здібності?
В: Я пройшла кастинг, і з багатьох претендентів вибрали мене. Просто у більшості охочих були проблеми з дикцією. Взагалі, у цій роботі головне, щоб людина була креативна, цікава, вільно спілкувалася і мала бажання працювати. Крім того, мені просто пощастило! - 3 роки – це вже досвід. Які позитивні зміни ви в собі помітили?
Ч: У мене відшліфувалися дикція, тембр. Хороша дикція й відсутність дефектів мовлення – обов’язкові умови для роботи в ефірі. Оптимальне радіозвучання – виразне, доброзичливе, ненапружене й упевнене – не примусить слухача сумніватися в станції і продукції, яку вона виробляє. Спасибі донеччанам із продакшн‑студії “Соло-продакшн” (особливо Вадиму Пономаренку), які приїздять до нас і проводять майстер-класи. Наразі ми себе набагато вільніше почуваємо, а це дуже важливо для ведучого. У радіоведучих є золоте правило: “Емоцій багато не буває”. - Ваша робота потребує постійної концентрації уваги. Як вам це вдається?
В: Одна з основних вимог професії ведучого – ніколи не показувати свого дійсного настрою в ефірі, завжди залишаючи неприємності “за кадром”. Треба пам’ятати: твоє життя належить тобі, а ефір – слухачеві. Прямий ефір не можна передбачити, не можна репетирувати. Ти не повинен боятися мікрофона. Головне – бути відвертим із радіослухачем. Буває думаєш: “Ось я зараз скажу такі привітальні слова…”, а спонтанно виходить зовсім по‑іншому. Ч: Не менш важливі такі якості, як гнучкість, мобільність, уміння жити інтересами своїх слухачів. Якщо ти любиш свого слухача, то і концентрація уваги, і все інше вийде саме по собі. - Для вас прямий ефір – це стрес?
Ч: Ні, це ліки від стресу. Якщо до ефіру у тебе болить голова, то після нього – не болить, і хочеться стрибати, творити, радіти та… їсти. - Чи проводите ви “роботу над помилками”?
В: Звичайно, сідаємо з “кислими” фізіономіями, пишемо на аркуші все, що не сподобалося, і робимо висновки. Робота ведучого – це постійне навчання. В: Наша спільна мрія – це 24 години ефірного часу. Хоч і будемо працювати в напруженому режимі, зате яка це втіха! Море емоцій, море позитивних почуттів. - Що б ви побажали своїм слухачам?
В: Отримувати задоволення від життя! А жінкам – жіночого щастя. Ч: Щоб у кожного слухача з кожним днем ставало все більше позитивних емоцій. А ще: обов’язково слухайте гарну музику! І найголовніше: дотримуйтесь здорового способу життя. Що ж, ми, радіослухачі, в свою чергу бажаємо всьому творчому колективу та керівникам радіостанції “Твій Всесвіт” міцного здоров’я, креативних та продуктивних проектів, наснаги, радості, доброго настрою, поваги шанувальників. Т. Олексієва |