Встреча должна было пройти в небольшом 410 кабинете, но в результате того, что прибыло гораздо больше представителей прессы, чем ожидалось, ее пришлось переместить в малый зал облгосадминистрации.
Алексей Николаевич начал свою речь с призыва объединиться и в очередной раз создать наблюдательные советы при облгосадминистрации. В каком формате и какие цели будут у этой структуры Алексей Николаевич прояснить присутствующим не смог. Он, правда, заметил, что эти советы будут служить формированию гражданского общества.
Потом губернатор прошелся по социально-экономическим показателям области в духе классической планерки советских времен. Было приятно услышать, что голода не будет. Опять не забыли вечную – судостроительную - тему и подготовку к отопительному сезону, «взагалі». И как бы все: намолотили, нажали столько-то зерновых, в следующем году будет в 5 раз больше (откуда такая уверенность, правда, неизвестно).
Алексей Николаевич ответил на вопросы журналистов, он представил своего заместителя по политико-правовым и гуманитарным вопросам Владимира Лусту. Объяснил причины конфликта с командой предыдущего губернатора, хотя, говоря честно, разобраться в круговороте умозаключений оказалось довольно тяжело, все свелось к тому, что А. Гаркуша вроде и не против «старых» замов, а работать им не дает по причине, того, что нельзя.
Наконец, вспомнили «Рідне прібужжя». Эта тема оказалась самой длинной в обсуждении, хотя все уже для себя выяснили и причины, и мотивы конфликта. Но все же полчаса доказывали друг другу, что обижать независимую прессу, тем более перед выборами недопустимо. На том и порешили.
Алексей Николаевич на вопрос по поводу своего участия в выборах вразумительного ответа не дал, сославшись, на то, что все решится после съезда 7 августа, хотя вопрос об участии в списках от "народников" в парламент он не опроверг.
Господа журналисты, в свою очередь, представили на суд общественности свои текущие проблемы, на что глава администрации ответил пониманием и обещал помочь.
Вроде как бы и ничего, для очередной попытки наладить отношения между исполнительной и четвертой властью, хотя и в этот раз журналисты были довольно пассивны. Однако настораживает один момент, и это не касается лично Алексея Гаркуши, а касается руководителя пресс-службы губернатора Елены Ивашко. Дело в том, что уважаемая пресс-секретарь позволила неоднократно в конце встречи напомнить журналистам, о том, как надо подавать материалы и что не следует искажать официально поданные материалы своими комментариями, на что Алексей Николаевич ей даже сделал замечание во всеуслышание.
Кроме того, в поступившей электронной рассылке, сделанной пресс-службой облгосадминистрации, в комментариях к тексту Еленой Ивашко опять были сделаны непонятные намеки, которые касались фамилии Карцева и пожелания журналистам - «Будь-ласка, власні висновки не слід оприлюднювати, як офіційні заяви».
Шановні колеги! У файлі матеріал з сьогоднішньої зустрічі в.о. голови облдержадміністрації з керівниками ЗМІ. Прошу Вашої уваги! На зустрічі був представлений Луста В.В. як заступник голови облдержадміністрації, який з сьогоднішнього дня буде вести політико-правові питання.
Прізвище "Карцев" жодного разу не прозвучало! Будь-ласка, власні висновки не слід оприлюднювати, як офіційні заяви. В разі запитань, телефонуйте. З повагою, О. Івашко.
(Текст статьи)
Пропозиції керівників миколаївських медіа почуті губернатором
Сьогодні відбулась зустріч в.о. голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші із керівниками та власниками миколаївських ЗМІ. Вивчення тих проблем, з якими стикаються у своїй діяльності мас-медіа стало основною темою досить відвертої та непростої розмови. На думку О.Гаркуші, зібрання у такому форматі - основа майбутньої громадської ради при голові облдержадміністрації. Адже нещодавно, як вже озвучували ЗМІ, він ініціював створення таких громадських рад за певними ознаками, працівників культури, освіти, медицини, підприємців, журналістів та ін.
Саме створення цих рад буде сприяти, за словами губернатора, становленню і розвитку громадського суспільства. Саме вони будуть обговорювати проекти найважливіших розпоряджень облдержадміністрації, вносити пропозиції щодо прийняття зважених рішень в інтересах громадян області. Журналістській громаді представлено заступника голови облдержадміністрації Володимира Лусту, який з цього часу буде опікуватися політико-правовими питаннями.
Розповів в.о. голови облдержадміністрації про ті кроки, які вже зроблені з моменту його призначення на посаду та про перспективи області. Він окреслив коло першочергових завдань. По-перше, зупинити падіння економіки області. „На жаль, після детального вивчення економічної ситуації, вона виявилася гіршою, ніж здавалася на перший погляд”, - заявив керівник.
По-друге, - виправлення ситуації в АПК. Сьогодні пізно думати про цьогорічний врожай, слід подбати про рік наступний. Через тиждень в області має бути завершено підготовку ґрунту під посів озимини в обсязі 800 тисяч гектарів, що дозволить в наступному році зібрати два с половиною мільйони тонн зернових. Втім, незважаючи на низький вал (лише 570 тисяч тонн зерна), продовольчим зерном область забезпечена. Проблеми виникають із зерном на насіння, але вихід знайдено, - укладені договори з господарствами Полтавської, Кіровоградської областей, АРК.
Звісно, потребує розв’язання комплекс проблем суднобудівної галузі. На думку в.о. голови облдержадміністрації одними судовими рішеннями ситуацію не виправити. Він впевнений, що кардинальні рішення знаходяться в політичні площині. І в цьому зв’язку є сподівання на візит Прем’єр-міністра В.Януковича до Миколаївської області.
Журналісти підняли перед губернатором питання, у вирішенні яких сподіваються на обласну владу. Втім, окремі проблеми, такі як недобросовісна конкуренція на ринку ЗМІ, „віртуальні” тиражі, недосконалість та закритість тендерних процедур, ліцензування ЗМІ, - виключно владою не можуть бути розв’язані. Тож Олексій Гаркуша закликав керівників медіа до співпраці, взаємодії та пошуку спільних шляхів виходу з гострих ситуацій.
Прес-служба ОДА
|