Звіт для мене це не лише можливість підбити підсумки про минулий період, а ще це нагода порадитися з вами щодо визначення пріоритетних напрямків роботи обласної ради на наступний період. Свою роботу в нинішньому складі ми почали в квітні минулого року. Було сформовано обласну раду в складі 120 депутатів – що на чверть більше ніж у попередньому скликанні. Підсумовуючи рік роботи можна зробити висновок, що обласна рада свою роботу будувала прозоро, відкрито і зрозуміло для кожного громадянина. Сьогодні головне своє завдання вбачаю в удосконаленні роботи обласної ради, як органу найвищої представницької влади в області. Не приховую, що рік тому починався новий відлік не лише в роботі обласної ради, але й і в моєму житті. Я ретельно аналізувала роботу моїх попередників, які працювали на цій посаді. Розглядала, які методи можуть дати найбільше користі, як домогтися того, щоб реально поліпшити життя жителів області. Політична нестабільність в державі протягом року і підготовка до позачергових виборів народних депутатів, негативно впливала і буде впливати на наше сьогоднішнє життя. Ця ситуація вимагала і буде вимагати оперативних дій, як з цієї ради, так і з її представника.
В той же час ми організовано сформували органи ради, дійшли згоди щодо складу постійних комісій та їх функціональних повноважень, допомогло цьому лише ваше високе почуття відповідальності перед виборцями, розуміння необхідності компромісів, вироблення узгоджених позицій – за що я вам дуже дякую. Вважаю, що в цьому проявилося свідчення політичної зрілості обласного депутатського корпусу. Мною було враховано думку кожного, кожної політичної партії та виборчого блоку, які увійшли до складу обласної ради. Підготовлено та затверджено на пленарних засіданнях низка важливих документів, які сприяють організаційній роботі ради та депутатів. Реалізуючи інтереси територіальних громад, обласна рада тримала у полі зору важливі питання регіональної політики.
Що стосується представницької гілки влади, то головне, що вдалося обласній раді нинішнього скликання, заявити про себе, як про орган місцевої демократії, який чітко усвідомлює свою роль і призначення. Вдалося цілком заявити, що обласна рада, цілком самостійний, самодостатній орган народовладдя, з думкою якого потрібно рахуватися і насамперед виконавчій владі. Депутати обласної ради п`ятого скликання взяли на себе левову частку питань соціальних, економічних, політичних, екологічних, яку виконавча влада вирішувала або не до кінця, або взагалі не вирішувала. Ми бачили, як представники обласної ради з повною віддачею виконували покладені на них обов`язки. Обласна рада таки відбулася, місцеві громади почали ставати господарями на своїх територіях.
Незадовільну оцінку поставили депутати районних рад роботі головам Березниговатої, Весилинівської, Миколаївської та Новобугської райдержадміністрацій. Частина цих представників вже замінена.
Ще одним плюсом у роботі обласної ради, виступає формування обласного бюджету, бюджету 2007 року. Вперше бюджетні програми приймаються ретельним вивченням і обговоренням. Але обласна рада займалася не лише розподілом бюджетних коштів. За звітний період обласною радою, виконавчим апаратом розширювалася база платників податків, відбувалося погашення податкової заборгованості.
В грудні 2006 року було проведено засідання координаційної ради по збільшенню надходжень до місцевих бюджетів. На сьогодні ми змогли досягти деяких позитивних зрушень, але нажаль ще не задіяно дуже багато резервів збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Головна причина цього – це відсутність системної роботи, як з боку виконавчої влади, так і з боку представницької влади.
На сьогодні не відпрацьовано питання, стосовно легалізації робочих місць, особливо в галузі агропромислового комплексу.
Були вирішена ціла низка проблем, що стосувалася села. А саме: збільшення на 2 млн. гривень фінансування, поліпшення житлових умов, виділення 500 тис. гривень на придбання шкільних автобусів для безкоштовного підвезення учнів у сільській місцевості. Передбачено кошти на аварійно відновлювальні роботи сільських дошкільних закладів – 1,9 млн. грн. Передбачено кошти на освітлення сільських населених пунктів.
Абсолютна більшість депутатів направила і свої депутатські кошти на допомогу лікарням, дошкільним закладам, на придбання дитячих автобусів.
Загалом, у 2006 році, завдяки спільній роботі обласної ради з облдержадміністрацією, на будівництві газопроводів в сільській місцевості було освоєно більше 11 млн. грн. державної субвенції.
Враховуючи критичну ситуацію, яка склалася з проблемами в агропромисловому комплексі у зв`язку з засухою, було виділено 3,5 млн. грн. на підтримку сільгостоваровиробників.
За звітний період мною підготовлено і проведено 12 сесій обласної ради, розглянуто 117 питань, затверджено 9 обласних програм, знято з контролю 25 рішень. З травня по червень проведено близько 190 засідань постійних комісій, кожне п`яте засідання було виїзним, розглянуто більше 1700 питань. У 120 засіданнях постійних комісій брала участь я. Результати роботи свідчать, що розгляд носить діловий та принциповий характер і дієво впливає на розв`язання вузлових та поточних проблем.
В кінці доповіді Тетяна Василівна відмітила що її стиль керівництва складається з двох варіантів демократичного і авторитарного, і що баланс цих двох варіантів допомагає в вирішенні важливих питань. |